Банківських працівників очікує скорочення - експерт

П'ятниця, 21 вересня 2012, 20:13

У наступні 5 років інвестиційно-банківський сектор по всьому світі може недорахуватися від 75 до 500 тисяч робочих місць.

Такі дані оприлюднила консалтингова компанія Roland Berger, передає "Німецька хвиля".

Незначне пожвавлення на ринку цінних паперів, а також у консалтинговій та емісійній сфері в першому кварталі цього року не мали тривалого ефекту.

"Насамперед непевність, пов’язана з кризою в Єврозоні, а також дедалі більша стагнація західних ринків може призвести до нових скорочень доходів ", - пояснює партнер компанії Roland Berger Кіараш Фатегі.

Якщо фінансові ринки знову почнуть гальмувати, банкам та інвестиційним компаніям доведеться змиритися зі зменшенням прибутку на 15%.

Оскільки фінансові інституції за таких умов не можуть запропонувати клієнтам вигідних відсотків, вкладники, швидше за все, заберуть свій капітал, вважають експерти з Roland Berger.

Рентабельність власного капіталу банків минулого року скоротилася більш як удвічі – з 15% в 2010 р. до 7% в 2011 р.

Цього року, за прогнозом експерта Roland Berger Маркуса Бьоме, прибутковість в інвестиційно-банківському секторі залишиться і за умов подальшого погіршення ситуації складе лише 5%.

У низці банків скорочення вже тривають.

Deutsche Bank нещодавно оголосив про наміри відмовитися від половини з 1900 робочих місць, задіяних у цій сфері.

Обидва великі швейцарські банки - Credit Suisse та UBS - втілюють програми скорочення витрат, які серед іншого передбачають звільнення близько 3500 співробітників.

Схожі плани мають також американські банки Morgan Stanley та Goldman Sachs.

Аби знову отримувати прибутки, Roland Berger радить банкам у короткостроковій перспективі суттєво скоротити свої витрати, а також підкоригувати ризиковий менеджмент.

У середньостроковій перспективі фінансові інституції мають зосередитися на нових індустріальних країнах.

"Азіатський, південноамериканський та східноєвропейський ринки здатні запропонувати інвестиційно-банківському сектору можливості до тривалого зростання", - зауважує Маркус Бьоме. Водночас у короткостроковій перспективі на цих ринках також варто бути готовим до втрат, застерігає експерт.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!