Продаж знеболювальних будуть контролювати

Четвер, 30 серпня 2012, 20:40

Кількість лікарських засобів, які містять кодеїн, що продаються одній людині, буде обмежена.

Про це повідомила прес-служба Державної служби України з лікарських засобів.

Згідно з повідомленням, відповідні обмеження будуть внесені в проект наказу МОЗ "Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 19 липня 2005 року №360".

Така ініціатива Держлікслужби узгоджена на нараді за участю представників МОЗ, МВС, Держслужби з контролю за наркотиками, представників професійних громадських організацій і організацій, що захищають права пацієнтів.

Реклама:

"Ми сподіваємося, що квотування продажу кодеїновмісних препаратів в одні руки буде сприяти зменшенню їх споживання громадянами, які купують їх, щоб використовувати не за медичним призначенням", - сказав голова Держлікслужби Олексій Соловйов, передає "Інтерфакс".

Він також зазначив, що заборонні заходи не повинні торкнутися інтересів громадян, які вживають ці препарати з лікувальною метою.

"Ми повинні пам'ятати, що ці комбіновані препарати, які в своєму складі містять кодеїн та інші складові, є досить ефективним засобом для купірування синдрому кашлю. Завдання медиків - не тільки боротьба з наркозалежністю, а й забезпечення фізичного доступу українських громадян до необхідних лікарських засобів, особливо коли мова йде про наших маленьких пацієнтів", - сказав О.Соловйов.

Кодеїн - алкалоїд опіуму, використовується як протикашльовий лікарський засіб центральної дії, зазвичай у поєднанні з іншими речовинами.

Володіє слабким наркотичним (опіатним) і болезаспокійливим ефектом, у зв'язку з чим використовується також і як компонент знеболювальних ліків.

При застосуванні високих доз кодеїн може викликати ейфорію. При прийомі великої кількості таблеток деяких кодеїновмісних ліків можливе серйозне отруєння.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: