Банки Сінгапуру та Канади - найсильніші у світі

П'ятниця, 4 травня 2012, 09:37

Найбільш стійкими виявилися не американські і європейські банки, як прийнято вважати, а канадські і сінгапурські, свідчить рейтинг "Найсильніші банки світу", складений Bloomberg.

Перше місце серед найсильніших вдруге поспіль посів сінгапурський Oversea-Chinese Banking Corp., за ним йде гонконгський BOC Hong Kong Holdings, пишуть "Ведомости".

"Сінгапурська економіка розвивається досить стабільно і добре, і у сінгапурських банків є всі можливості для фінансування реальної економічної активності", - говорить Семьюел Тсінь, генеральний директор Oversea-Chinese Banking.

Стійкість банку, за його словами, частково пояснюється здоровою політикою з управління ризиками, яку проводить керівництво.У Bloomberg розглядали тільки банки з активами від 100 млрд доларів; банки, які зазнали збиток у минулому році або не пройшли стрес-тест регуляторів, не враховувалися.

Справжніми зірками рейтингу стали канадські банки, відзначає Bloomberg.

Canadian Imperial Bank of Commerce (CIBC) посів третє місце, одразу за ним йдуть ще три канадських банки.

Шість найбільших канадських банків з 2008 року провели близько 100 поглинань на загальну суму 37,8 млрд доларів.

Зробити це їм допомогла "гнучкість, яка є результатом сильних фінансових позицій", сказав Джеральд Маккофе, гендиректор CIBC, який в 2011 році купив у JPMorgan Chase міноритарний пакет в управляючій компанії American Century Investments.

Банки з США, виявилися тільки у другому десятку, кращий з них - JPMorgan Chase, що ділить 13-е місце з китайським China Construction Bank і бразильським Banco Bradesco.

Сильні фінансові позиції канадських банків - це результат високого рівня капіталу, консервативної культури кредитування та жорсткого нагляду з боку єдиного регулюючого органу.

Останній вже давно зобов'язав місцеві банки підтримувати суттєво вищий рівень капіталу, ніж потрібно за міжнародними стандартами.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!