ЄБРР уперше очолить британець

Неділя, 20 травня 2012, 10:13

Уперше президентом Європейського банку реконструкції та розвитку стане британець, а не німець або француз.

Кандидатуру Суми Чакрабарті обрали на річних зборах ради керуючих банку у британській столиці у п'ятницю ввечері, 18 травня, передає "Німецька хвиля".

Британець у липні цього року має замінити на посаді президента ЄБРР теперішнього керівника, німця Томаса Мірова, який теж висував свою кандидатуру на наступний термін. Однак німецький уряд Мірова не підтримав.

Німецький канцлер Анґела Меркель зробила ставку на французького кандидата Філіппа де Фонтена Віва Куртаза, котрий не зміг набрати необхідні 65 голосів.

Головний офіс Європейського банку реконструкції та розвитку розташований у Лондоні. Утім, довго вважалося малоймовірним, що керівне крісло у цій установі може дістатися британцю.

Новообраний шеф ЄБРР назвав процес виборів відкритим і чесним. Сума Чакрабарті раніше був статс-секретарем у британському міністерстві юстиції, а до того очолював британське відомство з питань міжнародного розвитку.

Міністр фінансів Великобританії Джордж Осборн назвав обрання Чакрабарті знаком впливу його країни у Європі та світі.

Європейський банк реконструкції та розвитку підтримує процеси розбудови у Центральній та Східній Європі. Нині сферу його діяльності розширено і на країни арабської весни.

Досі щороку банк розпоряджався дев'ятьма мільярдами євро. Наступного року ця сума має зрости до одинадцяти мільярдів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!