Європа таки припиняла надання "допомоги" Україні

П'ятниця, 10 лютого 2012, 21:05

Європейський союз призупинив допомогу Україні за деякими програмами.

Про це заявив глава представництва Євросоюзу в Києві Жозе Мануель Пінту Тейшейра в інтерв'ю "5 каналу", повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна".

"Мені важко оцінити нашу допомогу в кількісному відношенні. Можу сказати, що півтора-два роки тому Україна показувала дуже хороший результат щодо використання допомоги, яку їй надавав ЄС, та допомоги, яка надавалася через інструменти Європейської політики сусідства", - сказав посол.

За його словами, за останні півтора року з'явилися проблеми, пов'язані з використанням цієї допомоги.

"Зараз менше зрозуміло, як відбувається координація всієї діяльності, пов'язаної з використанням допомоги ЄС, зі збільшенням кількості адміністративних перешкод і іншими труднощами", - сказав посол.

Він додав, що ідеться і про прийняття законодавства, яке "не відповідає тій допомозі, яку надає ЄС", в тому числі закону про держслужбу.

За словами дипломата, ЄС має можливість надати Україні в цьому напрямку допомогу на суму близько 70 млн євро, однак за такої ситуації цієї допомоги може не бути.

Тейшейра зазначив, що ідеться і про бюджетну підтримку з боку ЄС, на шляху якої теж виникли перешкоди.

"Певні програми зараз припинені саме через те, що українська влада не виконала ті умови, які передбачає впровадження цих програм. Це програми в рамках бюджетної підтримки в різних сферах і програми, що стосуються реформування публічної адміністрації", - сказав представник ЄС.

Він пояснив, що не варто інтерпретувати таку ситуацію, як повне призупинення фінансування програм з Україною з боку ЄС.

За його словами, ідеться про призупинення лише деяких програм до прийняття відповідних рішень з боку української влади.

Як відомо, раніше газета "Коммерсант-Україна" написала, що Єврокомісія зупинила фіндопомогу Україні на понад 160 млн євро на рік через нецільового використання першого траншу на програми, які мають відношення до першого віце-прем'єра Андрія Клюєва.

У представництві Єврокомісії заявили, що ця інформація невірна і попросили її спростувати.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!