Терьохін прогнозує зміщення Азарова "із жорстким формулюванням"

Середа, 18 січня 2012, 20:20

Звільнення Федора Ярошенка з посади міністра фінансів і призначення на цю посаду Валерія Хорошковського пов`язане з конфліктами усередині влади.

Таку думку висловив перший заступник глави комітету Верховної ради з питань фінансів, банківської діяльності, податкової і митної політики Сергій Терьохін, повідомляє агентство "УНІАН".

"Це проблема не економічна. Для Азарова міністр фінансів був правою рукою. Тобто, я так розумію, що усередині цієї корпорації "Регіональної" сталися певні рейдерські захоплення влади", - сказав Терьохін.

На його думку, відбувається перерозподіл сфер впливу, у тому числі і на управління фінансовими потоками держави.

"Ви пам`ятаєте, що Азаров виконував свою роль, достатньо незалежну, і він контролював касу держави - Мінфін і Казначейство, тобто структури, де витрачаються гроші", - нагадав депутат.

"Що сталося останнім часом, податкова служба перейшла під чітке керівництво сім`ї Януковича, НБУ там же, от тепер Хорошковський, якого завжди пов`язували з третьою стороною, пов`язаною з Фірташем, одержав Мінфін", - говорить Терьохін.

"Тобто, грубо кажучи, сьогодні стало зрозуміло, на кого пан президент карту ставить - це своя сім`я, Нацбанк з держбанками, а зараз і Фірташ, який на бухгалтерію платників податків цієї країни поставив свою людину", - додав депутат.

Крім того, Терьохін вважає, що за звільненням Ярошенка може послідувати і звільнення Азарова.

"До побачення, мені здається, потрібно передати Ахметову (український бізнесмен Рінат Ахметов) і компанії Азарова, і, напевно, Азарова буде зміщено зі своєї посади з якимсь жорстким формулюванням перед наступними виборами", - відзначив Терьохін.

Як відомо, у середу Янукович прийняв заяву про відставку міністра фінансів Ярошенка, на його посаду президент призначив екс-главу СБУ Хорошковського.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!