Україна зменшила експорт струму до Білорусі

Середа, 16 листопада 2011, 14:55

Україна в січні-вересні 2011 року експортувала у Білорусь 1,621 млрд. кВт / год електроенергії, що на 23,4% менше порівняно з 9 місяцями 2010 року.

Про це УНІАН повідомили в Посольстві України у Білорусі.

Згідно з повідомленням, у січні-вересні 2011 року питома вага постачань у Білорусь в загальному об'ємі експортованої Україною електроенергії становила 38,3%, тоді як за аналогічний період 2010 року цей показник становив 77,1%.

Українські компанії планували поставити у Білорусь в 2011 році рекордний об'єм електроенергії - понад 2,4 млрд. кВт/год.

"Більше половини цього об'єму (1,5 млрд. кВт/год) - електрика від "Дтек", а частину, що залишилася, планувало експортувати держпідприємство "Укрінтеренерго". У разі реалізації цих планів, об'єм експорту української електроенергії у Білорусь у 2011 році буде максимальним за останні 20 років", - повідомили в українському посольстві.

Усього за 9 місяців 2011 року Україна експортувала понад 4,2 млрд. кВт/год електроенергії, що на 54,3% більше від відповідного показника 2010 року.

При цьому, за 9 місяців обсяг виробництва електроенергії в Україні виріс на 3,7% - до 140,9 млрд. кВт/год, у тому числі українські АЕС виробили 65,4 млрд. кВт/год електроенергії (на 1,5% більше).

Для порівняння, у Білорусі за 9 місяців обсяг виробництва електроенергії скоротився, за даними Білстату, на 4,5% - до 23,6 млрд. кВт/год.

У 2010 році Білорусь була основним покупцем української електроенергії.

Як раніше повідомлялося, російська "Інтер РАО ЄЕС" і українські експортери в червні 2011 року припинили постачання електроенергії в Білорусь через прострочену заборгованість.

Уряд і Нацбанк Білорусії прийняли спільну постанову, відповідно до якого розрахунки за імпорт електроенергії були включені в перелік пріоритетів критичного імпорту, на здійснення якого Нацбанк продає валюту на біржі.

Після цього Білорусь протягом декількох днів повністю розрахувалася за своїми боргами перед Україною та Росією.

Поставки з РФ і Україна були відновлені 1 липня.

Відповідно до контракту з "Інтер РАО ЄЕС", у 2011 році Білорусь гарантовано повинна імпортувати з Росії 3 мільярди кВт-годин електроенергії за фіксованими цінами.

Друга частина контракту передбачає можливість додаткового імпорту більше 2 мільярдів  кВт-годин за договірними цінами.

Українські компанії планували поставити до Білорусі рекордний обсяг електроенергії - понад 2,4 мільярда кВт-годин.

Більше половини цього обсягу припадає на "Дтек", а частину планувало експортувати держпідприємство "Укрінтеренерго".

У разі реалізації цих планів обсяг експорту української електроенергії в Білорусію в 2011 році буде максимальним за останні 20 років.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!