Азаров мріє торгувати з "чорними" і "білими"

Середа, 19 жовтня 2011, 12:49

Прем`єр-міністр Микола Азаров заявляє, що наступним кроком для України є підписання договору про зону вільної торгівлі з Європейським Союзом.

Про це він сказав журналістам на брифінгу в Санкт-Петербурзі, передає кореспондент УНІАН.

Відповідаючи на запитання журналістів про те, який наступний крок України після підписання 18 жовтня в Санкт-Петербурзі договору про зону вільної торгівлі з СНД, договір про ЗВТ із ЄС або рух у бік Митного союзу, Азаров сказав:

"А чому ви весь час протиставляєте? От як цікаво: настільки прості оцінки, або чорне, або біле, або туди, або сюди. Наступний крок буде укладення договору з Європейським Союзом".

Він відзначив зацікавленість України в підписанні договору про ЗВТ із ЄС, і сказав, що говорив про це під час вчорашньої зустрічі з главами урядів країн СНД.

"Ми ні від кого не приховуємо це. Ми ведемо переговори не лише з Європейським Союзом про створення зони вільної торгівлі, але й з цілим рядом інших країн. Це наша політика – полегшити доступ товарів на зовнішні ринки", - підкреслив прем`єр.

Він зазначив, що в Україні зберігається негативне сальдо торгового балансу.

За словами Азарова, частиною цієї проблеми є висока ціна на газ, а іншою частиною – відсутність у України експортних можливостей.

Тому, за словами прем'єра, уряд робить усе можливе, щоб зробити доступ українських товарів на зовнішні ринки більш вільним.

Як повідомлялося, 18 жовтня в ході засідання глав урядів країн СНД у Санкт-Петербурзі було підписано угоду про створення зони вільної торгівлі.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!