У Путіна кажуть, що вимагатимуть виконання угод від правонаступника "Нафтогазу"

П'ятниця, 2 вересня 2011, 20:05

Росія не має наміру втручатися в плани Києва щодо реформування "Нафтогазу", але вважає, що у компанії повинен залишитися правонаступник за діючими міжнародними угодами.

Про це заявив у п'ятницю прес-секретар прем'єр-міністра Росії Дмитро Пєсков, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Пєсков підтвердив, що, на 20:00 за московським часом в уряді РФ не отримали листа українських колег, в якому, як повідомив раніше прем'єр України Микола Азаров, міститься звернення про проведення переговорів з газових питань.

"Мабуть, буде потрібен якийсь час, щоб лист дійшов по дипломатичних каналах. І безумовно, нам буде необхідно його детально вивчити", - сказав Пєсков.

Одночасно прес-секретар глави російського уряду зазначив, що "зараз можна сказати одне: ми, звичайно ж, не можемо втручатися в плани Україна з реформування форми існування або юридичного статусу будь-якої української компанії, в тому числі "Нафтогазу".

Між тим, підкреслив Пєсков, у цій ситуації є одне "але": російська сторона буде дотримуватися такої позиції "до тих пір, поки ця реорганізація не буде зачіпати міжнародні зобов'язання України".

"В даному випадку це зобов'язання, обумовлені діючими газовими угодами", - нагадав він.

У Москві, за словами Пєскова, виходять з того, що "при будь-якій реорганізації - юридичного або іншого характеру - у компанії повинен залишитися правонаступник, якому мають бути передані права та обов'язки за існуючим міжнародним угодам".

"Поки ж перегляд цих угод, про який згадувала сьогодні українська сторона, може супроводжуватися лише реалізацією ініціативи щодо злиття "Нафтогазу" і "Газпрому", про що вже заявляла російська компанія", - сказав прес-секретар глави російського уряду.

Як відомо, Азаров заявив, що ліквідація "Нафтогазу" призведе до перегляду підписаних газових угод із російським ВАТ "Газпром".

У відповідь голова правління ВАТ "Газпром" Олексій Міллер заявив, що бачить можливою ліквідацію "Нафтогазу" лише шляхом злиття з "Газпромом".

Президент Віктор Янукович розраховував поговорити з президентом Дмитром Медведєвим на саміті країн СНД у Душанбе, але прес-служба російського президента заявила, що така зустріч поки не планується.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!