Азаров розповів про свій головний антикризовий захід

Понеділок, 19 вересня 2011, 18:24

Уряд за півтора року роботи зробив Україну менш вразливою до впливу можливої світової фінансово-економічної кризи.

Про це заявив прем'єр-міністр Микола Азаров на засіданні прес-клубу з представниками економічних видань, повідомляє "Урядовий портал".

"Та робота, яку здійснював уряд упродовж півтора року і завдяки якій вдалося зменшити дефіцит бюджету, є найголовнішим антикризовим заходом, який дає змогу нам зараз говорити про те, що ми готові до можливої світової кризи набагато краще, ніж це було у 2008 році", - наголосив він.

Як зазначив глава уряду, набагато простіше закрити дефіцит держбюджету у 2,5 відсотка, ніж майже у 20 відсотків.

"Якщо ми не зможемо у разі кризи віднайти кредитні ресурси у 2,5 відсотка, ми закриємо це за рахунок внутрішніх ресурсів. На 2,5 відсотка скоротити видатки набагато простіше, ніж на 17 відсотків", - сказав Азаров.

За його словами, реалізація урядової програми з імпортозаміщення дасть змогу заощадити значний обсяг валюти.

Крім того, уряд продовжить переговори з РФ щодо перегляду газових угод 2009 року. Водночас уряд розраховує з 2013 року збільшити видобуток власного газу на півтора мільярда кубометрів на рік.

"Ми пішли на великі затрати і придбали дві платформи для видобутку газу, і вже починаючи з І-го кварталу наступного року вони будуть встановлені на шельфі Чорного моря. Близько року знадобиться на те, щоб вони розпочали видобуток газу, і вже з 2013 року Україна отримає додатково приблизно 1,5 мільярда кубометрів газу", - сказав Азаров.

Голова уряду також прогнозує, що у 2012 році значного зниження попиту на український метал на світових ринках не буде, тому валютні надходження до держбюджету не зменшаться.

Крім того, він зазначив, що уряд планує вжити низку заходів для залучення внутрішніх інвестицій.

"Без росту власних інвестицій до нас не прийдуть іноземні інвестори", - наголосив прем'єр.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!