Нацбанк "нарахував" споживчу дефляцію

Середа, 24 серпня 2011, 09:52

Індекс споживчих цін у липні 2011 року знизився на 1,3%, або на 0,2% за вирахуванням сезонного чинника, що було обумовлене зниженням цін на сирі продовольчі товари.

Про це ідеться в аналітичному огляді "Аналіз інфляції, липень 2011 року", розміщеному на веб-сайті Національного банку України.

В огляді зазначається, що внесок базової і адміністративної інфляції становив лише 0,2 і 0,1 п.п. відповідно.

У річному вимірюванні інфляція зменшилася з 11,9% до 10,6%.

Зростання базового ІСЦ зменшилося до 0,5% у липні (0,6% у середньому за січень-червень) через зниження цін на непродовольчі товари (вузька базова інфляція знизилася на 0,1% у липні переважно у зв'язку зі зміцненням у травні-червні номінального ефективного обмінного курсу).

Базова інфляція у річному вимірюванні становила 8,6% (внесок в ІСЦ - 4,6 п.п.).

За даними НБУ, інфляційні очікування у другому кварталі 2011 року залишалися на рівні 14,5%.

У цілому, чинники попиту продовжували помірно впливати на розвиток інфляційних процесів - фактичний рівень валового внутрішнього продукту був нижчий за свій потенційний рівень.

Небазова інфляція у липні знизилася на 3,4%: ціни на сирі продукти знизилися вельми істотно (на 5,8% у липні, -1,6 п.п. - внесок в ІСЦ).

Найістотніше знизилися ціни на овочі, що обумовлене сезонністю, значними обсягами надходжень продукції нового врожаю, відкриттям оптових продовольчих ринків тощо.

Адміністративно-регульована компонента ІСЦ у липні збільшилася на 0,5% (внесок у зміну ІСЦ - 0,1 п.п.) переважно за рахунок зростання тарифів на транспортні послуги.

Ціна на пальне знизилася на 0,2% у зв'язку з незначним зниженням цін на нафту на світових ринках у травні-червні, після істотного зростання у 2010 і 2011 роках (ціна пального в Україні зросла за останні 12 місяців на 35,1%).

На тлі уповільнення зовнішнього попиту зростання індексу цін виробників істотно сповільнилося: 0,1% у липні порівняно з 0,5% у червні і 2,6% у травні.

Проте річні темпи зростання ІЦВ залишаються на високому рівні - 20,3%.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!