Європа не покине українську "трубу"

Середа, 20 липня 2011, 12:23

Європейський Союз не змінює своїх зобов'язань щодо модернізації української газотранспортної системи.

Про це ідеться у повідомленні прес-служби Місії Євросоюзу.

У Місії звернули увагу, що останніми днями у пресі з'явилося кілька статей, у яких стверджувалося, що Європейський Союз втратив інтерес до модернізації української газотранспортної системи.

У статтях також ішлося про те, що фінансова підтримка, яка була запропонована у березні 2009 року у спільній декларації (її тоді підписали ЄС, Україна, Європейський інвестиційний банк, Європейський банк реконструкції та розвитку і Світовий Банк), було відкладена чи навіть скасована.

"У зв'язку з цим ЄС заявляє, що, разом із трьома міжнародними фінансовими інституціями, він не змінював свого рішення допомогти Україні в модернізації її газотранспортної системи, в реформі українського газового сектора та підвищенні фінансової прозорості НАК "Нафтогаз України", відповідно до правових зобов'язань, які Україна взяла на себе під час приєднання до Енергетичної Спільноти (у лютому 2011 року)", - наголошується у повідомленні.

"У рамках Інвестиційного інструменту сусідства (NIF) ЄС зараз фінансує технічні, екологічні та соціальні дослідження, що їх вимагають ці три міжнародні фінансові інституції (Світовий банк, Європейський інвестиційний банк та Європейський банк реконструкції та розвитку) у рамках своїх процедур належного контролю", - підкреслили у прес-службі.

Ці дослідження також включають у себе оцінку першої фази оновлення газопроводу "Уренгой-Ужгород".

Їхня розробка та їхнє здійснення відбувається у повній співпраці з українськими органами державної влади та за їхньої підтримки. Очікується, що ці дослідження будуть завершені цієї осені.

ЄС також надав Україні технічну допомогу на потребу забезпечення корпоратизації та фінансової прозорості НАК, які дозволять міжнародним фінансовим інституціям не пізніше кінця 2011 року позитивно розглянути питання про надання перших кредитів для модернізації української ГТС.

"З українською владою нині триває дискусія, ЄС зараз чекає на позитивну відповідь", - наголосили у прес-службі.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!