Запрошуємо на перший за час великої війни Банківський форум

"Лівела" може відновити безмитний імпорт пального

Середа, 6 квітня 2011, 09:42

Безмитне ввезення нафтопродуктів в Україну в будь-який момент може бути відновлене.

Антимонопольний комітет порушив уже другу справу щодо компанії "Лівела", пише видання "Комерсант Україна" із посиланням на першого заступника голови Антимонопольного комітету Юрія Кравченка.

Завершити першу комітет не може, оскільки компанія не надала відомству інформацію в ході розслідування - комітет вивчає зловживання компанією монопольним становищем при ввезенні нафти і нафтопродуктів у другому півріччі 2010 року.

За словами Кравченка, штраф за відмову надати інформацію в повному обсязі може скласти до 1% від річної виручки компанії,

Реклама:

Як відомо, у серпні 2010 року "Лівела" почала ввозити в Україну нафтопродукти без сплати акцизу, ПДВ і ввізного мита, керуючись судовим рішенням, винесеним на підставі закону, який діяв у країні ще в 1990-х роках.

За даними Держмитниці, за 4 місяці компанія імпортувала понад 1,5 мільйона тонн нафти і нафтопродуктів. У результаті, за даними АМКУ, держбюджет недоотримав близько 3 мільярдів гривень.

А за даними Міненерго, частка імпортних нафтопродуктів на ринку України зросла з 36% до 45%. З кінця листопада компанія, за інформацією Держмитслужби, припинила імпорт нафтопродуктів в Україні.

Проте вже наприкінці грудня "Лівела" підтвердила у Вищому адмінсуді свої податкові пільги, тому може відновити імпорт в будь-який момент.

Дії АМКУ також малоефективні. За словами джерел в комітеті, за адресою реєстрації "Лівели" у Полтаві її представників зараз немає.

"Вони знімали офіс, але з'їхали звідти. Зараз їхнє нове місцезнаходження нам не відоме", - говорить джерело в АМКУ.

За офіційними контактами компанії дійсно повідомляють, що "Лівела" переїхала, і не уточнюють нову адресу компанії.

За словами іншого джерела в АМКУ, в кінці 2010 - на початку 2011 року "Лівела" змінила реєстрацію та назву.

"Зараз компанія не веде активної господарської діяльності і має нульовий баланс. Тому в цій ситуації ми безсилі, бо навіть не можемо накласти штраф", - говорить співрозмовник.

На думку члена комітету Верховної ради з питань ПЕК Олександра Гудими, АМКУ створює видимість діяльності, порушуючи справи відносно компанії, якої вже не існує.

"Якщо б влада була зацікавлена ​​в розкритті ситуації з "Лівелою", то із самого початку залучила б правоохоронні та силові органи, а не Антимонопольний комітет. Немає жодних гарантій, що через два-три місяці компанія з іншою назвою знову не почне безмитний імпорт нафтопродуктів", - вважає він.

Учасники ринку стверджують, що власником "Лівели" є депутат від Партії регіонів Володимир Зубик. Але він сам цю інформацію спростовує.

У Генпрокуратурі і СБУ не змогли уточнили, чи надходили від уряду або адміністрації президента доручення розслідувати діяльність "Лівели".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: