Парламент почав змінювати Податковий кодекс

Вівторок, 19 квітня 2011, 14:59

Верховна рада прийняла у першому читанні проект закону "Про внесення змін до Податкового кодексу та деяких законодавчих актів".

Зміни стосуються удосконалення деяких норм Податкового кодексу, передає УНІАН.

За таке рішення проголосували 263 з 388 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.

Законопроектом пропонується передбачити можливість надання векселя як гарантії сплати акцизу при одержанні спирту для виробництва продукції.

Крім того, передбачається розділ ІІ "Адміністрування податків, зборів та статтю 326 розділу ХVІ "Збір за спеціальне використання води »доповнити податковим періодом "календарне півріччя".

Передбачено в розділі "Адміністрування податків, зборів" вилучити норму 117.2 про накладення штрафу за порушення строків реєстрації як платника податків виробників алкогольних та тютюнових виробів як некоректно викладену.

Крім того, в розділі "Податок на прибуток підприємств" пропонується термін "основні фонди" замінити терміном "основні засоби".

Законопроектом передбачається удосконалити оподаткування за операціями з цінними паперами при їх первинному розміщенні та зворотний викуп.

У розділі "Податок на доходи фізичних осіб" пропонується, виходячи з необхідності врахування норм закону "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", враховувати при оподаткуванні доходів фізичних осіб.

Зокрема - суму єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, не тільки із заробітної плати, а й з іншого виду доходу від власної праці, а саме - з винагороди за цивільно-правовим договором, оскільки такі витрати розглядаються як заощадження на випадок втрати роботи або працездатності.

Також для недопущення безпідставного зростання податкової звітності у разі відсутності податкового зобов'язання з цього податку пропонується встановити, що податковий розрахунок і податкова декларація подається податковим агентом незалежно від факту виплати доходу, однак за умови, що в податковому періоді відбулося нарахування такого доходу до сплати згідно з бухгалтерськими або іншими документами.

Крім того, передбачено виключити норму, яка зобов'язує податкових агентів щодо податку на доходи фізичних осіб подавати щомісячну декларацію, а також пункт, який визначав платником податку особа - управителя майном, як економічно недоцільні.

У розділі "Місцеві податки і збори" пропонується визначити нижню межу ставки збору за здійснення торговельної діяльності на території інших населених пунктів, а саме: від 0,02 розміру мінімальної заробітної плати, за аналогією з визначенням ставок на території Києва та Севастополя, обласних центрів, міст обласного значення.

У розділі "Спеціальні податкові режими" пропонується спростити процедуру взяття на облік платників фіксованого сільськогосподарського податку - сільськогосподарських товаровиробників, які реалізують понад 75% власної продукції і при цьому здійснюють реалізацію підакцизних товарів.

Передбачається також дозволити включення до складу доходу від реалізації власної сільськогосподарської продукції, переробленої на орендованих виробничих потужностях, а не тільки на давальницьких умовах.

Законопроектом передбачено, що у випадку, якщо балансова вартість майна, на яке поширюється податкова застава, менше суми податкового боргу платника податків, право податкової застави поширюється на таке майно.

Передбачено, що при здійсненні платником податку операцій з продажу або іншому відчуженню цінних паперів, або інших корпоративних прав, або в момент їх зворотного викупу або погашення емітентом, що придбані платником податку під час їх розміщення або в результаті здійснення внеску до статутного капіталу емітента корпоративних прав, доходи від таких операцій визначаються у момент їх продажу або іншого відчуження з урахуванням витрат, понесених при придбанні таких цінних паперів.

При цьому понесені витрати на придбання названих цінних паперів враховуються у складі інших витрат і не враховуються при визначенні об'єкта оподаткування відповідно до цього кодексу.

Змінами до Податкового кодексу передбачено, що при нарахуванні доходів у вигляді винагороди за цивільно-правовими договорами за виконання робіт база оподаткування визначається як нарахована сума такої винагороди, зменшена на суму єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Планується, що оподаткування доходів платника податку, нарахованих за результатами податкових періодів до 1 січня 2011 року, здійснюється за ставками і згідно з нормами, які діяли до 1 січня 2011 року, незалежно від дати їх фактичної виплати.

Передбачено, що в період, визначений законом "Про проведення експерименту в житловому будівництві на базі холдингової компанії "Київміськбуд", до складу витрат платника податку включаються суми грошей, внесені платниками податку на рахунки учасників фондів банківського управління або за договорами пенсійних вкладів у розмірі, який не перевищує 10% доходу такого платника податку за звітний період.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!