Депутати взялися за органічне виробництво

Середа, 2 лютого 2011, 09:16

Верховна рада у вівторок прийняла за основу закон про органічне виробництво в Україні.

Закон передбачає, що в Україні повинна бути створена національна система сертифікації органічного виробництва, запроваджена фінансова підтримка операторів органічного виробництва, організована система державного нагляду та контролю на всіх стадіях органічного виробництва, а також держконтроль за діяльністю органів сертифікації.

Фахівці вважають це важливим кроком у вірному напрямі, адже світовий ринок органічних продуктів щорічно зростає на 10%, передає Deutsche Welle.

Як відомо, законопроект про органічне виробництво депутати кілька років носили у Верховній раді з кабінету в кабінет, тричі ставили на розгляд і провалювали.

Розгляд закону блокували лобісти з компаній, які імпортують хімікати, пестициди та антибіотики, котрі давно заборонені до використання у землеробстві та тваринництві у США та ЄС, а в Україні широко застосовуються у аграрному виробництві.

Натомість органічне виробництво в Україні почало розвиватися самостійно на ентузіазмі фермерів та за підтримки міжнародних організацій.

Зараз в Україні налічується більше сотні сільгосппідприємств, які здійснюють свою діяльність за принципами органічного господарювання на площі понад 260 тис. гектарів.

Держава ж у цьому секторі поки нічого не контролювала.

"У нас є підприємства, які займаються органічним виробництвом, є роздрібний продаж цієї продукції і доручати сертифікацію міжнародним компаніям, які сертифікують цих виробників хай і за стандартамм ЄС, держава не має права", - пояснив керівник відділу загального землеробства, хімізації та меліорації Міністерства аграрної політики та продовольства Анатолій Рудюк.

Законопроект має бути ухвалений ще у другому читанні, утім і виробники органічних продуктів, і чиновники міністерства оптимістичні, адже це шанс для України зайняти перспективну нішу в аграрному бізнесі, як органічне виробництво.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!