В уряді знову заговорили про збільшення пенсійного віку

Четвер, 2 грудня 2010, 15:15

Законопроект про проведення першого етапу пенсійної реформи уряд планує підготувати і подати до Верховної ради до 10 грудня.

Про це заявив віце-прем'єр Сергій Тігіпко, повідомляє агентство "УНІАН".

"До 10 грудня ми маємо подати його до Верховної ради", - сказав він.

За словами віце-прем'єра, нині проходить ретельна підготовка документа.

При цьому він підкреслив, що реформу проводити буде досить складно.

"Зараз ми серйозно відпрацьовуємо це питання. Нелегка буде реформа, одразу хочу сказати", - відзначив Тігіпко.

При цьому він підкреслив, що за законопроектом буде проведено досить ретельну роз'яснювальну роботу.

"Буде досить часу, щоб обговорити його всебічно", - сказав Тігіпко.

Він підкреслив, що під час проведення пенсійної реформи будуть передбачені компенсатори, які дозволяють максимально плавно проводити збільшення пенсійного віку.

Як повідомлялося, раніше Тігіпко заявляв, що для реформування Пенсійного фонду і всієї системи пенсійного забезпечення в Україні доведеться заморожувати пенсії.

За його словами, реформувати пенсійну систему необхідно в два етапи.

"Перший, який ми заклали і проведемо поточного року, не торкатиметься другого рівня пенсійного забезпечення. Другий етап - введення другого рівня пенсійного забезпечення і пряме прив'язування кожної людини до Пенсійного фонду. Скільки сплатив - стільки на рахунок і пішло. Я виходжу на пенсію і у мене є стільки грошей, скільки я за свій робочий стаж нарахував сам собі", - пояснив Тігіпко.

Як відомо, Україна взяла зобов'язання перед Міжнародним валютним фондом поступово підвищити пенсійний вік для жінок з 55 до 60 років.

Відповідно до Меморандуму між українською владою і МВФ, з метою розв'язання структурних проблем в існуючій пенсійній системі, зменшення дефіциту Пенсійного фонду, керівництво держави взяло на себе зобов'язання розробити закон, ухвалення якого, зокрема, передбачатиме поступове збільшення пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років - на 6 місяців щороку, починаючи з 2010 року.

В Україні пенсійна реформа запроваджується шляхом ухвалення законів "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (№ 1058-IV від 9 липня 2003 року) і "Про недержавне пенсійне страхування" (№ 1057-IV від 9 липня 2003 року).

Пенсійна реформа передбачає введення трирівневої системи пенсійного забезпечення.

Для створення другого рівня пенсійної системи необхідно зменшити відсоток відрахувань для першого (обов'язкового) рівня і направити ці кошти на другий (накопичувальний) рівень.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua