Азаров викинув 10 мільйонів доларів на те, що і так було відомо?

Середа, 20 жовтня 2010, 10:57

Міжнародний аудит діяльності уряду Юлії Тимошенко обійшовся державі більш ніж в 10 млн. доларів.

Ці гроші Україні могла не платити, адже оприлюднені факти були раніше опубліковані правоохоронними органами, пише газета "Дело".

За оцінками опитаних виданням українських експертів, іноземні юристи, які проводили аудит фінансово-економічної діяльності уряду Юлії Тимошенко заробляли 1-1,5 тис. доларів на годину.

Як розповів колишній заступник міністра юстиції Євген Корнійчук, який курирував питання представництва України в міжнародних судах, фірма Akin Gump Strauss Hauer & Feld Маrk, що брала участь в аудиті, входить до десятки провідних юркомпанії в США.

Це автоматично означає максимально високий тариф на послуги її фахівців - до 1,5 тис. доларів за годину, зазначає видання.

Як зазначено у звіті компаній-аудиторів Akin Gump Strauss Hauer & Feld Маrk, Kroll, Inc. і Trout Cacheris, PLLC, їх робота в Україні тривала з 18 травня по 15 вересня 2010 року.

Це означає, що найняті урядом Азарова експерти займалися аналізом діяльності Кабміну Тимошенко 86 робочих днів.

При восьмигодинному графіку кожен з найнятих юристів за час роботи в Україні заробив від 0,7 млн. доларів до 1 млн. доларів.

Таким чином, загальна винагорода склала не менше 10 млн. доларів, зауважує видання.

Разом з тим, незалежно від розміру суми, заплаченої відомим юристам, можна стверджувати, що український уряд сплачував іноземцям за роботу, яка до них уже була зроблена.

Деякі з епізодів, зазначені в результатах аудиту, були відомі давно (до укладення контракту про аудит з іноземними фірмами).

Факти, оприлюднені найнятими юристами, ще з початку 2010 року перебувають на розгляді українських судів, а вся інформація, яка вказує на злочинний характер дій окремих чиновників, була детально описана і перебувала у відкритому доступі, відзначає "Дело".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!