Скільки грошей дасть Росія на добудову ХАЕС?

Субота, 11 вересня 2010, 11:53

Робочі групи урядів України і Росії у середині вересня мають намір розпочати узгодження проектів кредитної і гарантійної угод з добудови енергоблоків №3 і №4 Хмельницької АЕС.

Про це повідомив журналістам генеральний директор відокремленого підрозділу НАЕК "Енергоатом" "Атомпроектінжиніринг" Володимир Бронніков, пише агентство "УНІАН".

"На середину вересня запланований контакт робочих груп з двох сторін, після якого будуть відомі деталі", - сказав він.

У той же час, як повідомляється на сайті Державного комітету з ядерного регулювання України (ДКЯРУ), у п`ятницю відомство узгодило графік підготовки і будівництва енергоблоків №3 і №4 Хмельницької станції, наданий Мінпаливенерго.

Регулятор узгодив графік за умови включення у перелік передбачених ним заходів обгрунтування можливості інтеграції установки ВВЕР-1000/В-392 в існуючі будівельні конструкції енергоблоків.

Як уточнив Бронніков, затверджений ДКЯРУ графік не передбачає чітких дат початку будівництва на об`єкті у зв`язку з невирішеністю питань відкриття фінансування в рамках угоди між урядами Росії і України, підписаної в червні 2010 року.

У той же час, орієнтовними датами завершення будівництва блоків у разі відкриття фінансування вже 2010 року, за розрахунками НАЕК "Енергоатом", є 2016 і 2017 роки.

Як повідомлялося, 9 червня 2010 року Кабінет міністрів і уряд Росії підписали рамкову угоду про добудову третього і четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС.

Угодою передбачається, що російська сторона забезпечує фінансування проекту в обсязі, необхідному для проектування, будівництва і введення в експлуатацію блоків, зокрема для оплати послуг і товарів, які поставляються з РФ в Україну.

18 травня голова правління Сбербанку Росії Герман Греф повідомив, що банк має намір спільно з компанією "Росатом" взяти участь у фінансуванні добудови енергоблоків на Хмельницькій АЕС.

Переможцем міжнародного конкурсу з вибору типу реакторної установки для будівництва 3-го і 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС в жовтні 2008 року стала російська компанія "Атомбудекспорт".

У конкурсі, окрім "Атомбудекспорту", брали участь американська Westinghouse і південнокорейська KEPCO.

Мінпаливенерго затвердило рішення міжвідомчої комісії про визнання переможцем конкурсу "Атомбудекспорту", який представив проект реакторної установки В-392Б, розроблений для Балаковської АЕС в Росії.

З метою реалізації проекту 18 лютого 2009 року Кабінет міністрів ухвалив постанову №118 "Про першочергові заходи з будівництва 3-го і 4-го енергоблоків ХАЕС".

Попередня вартість спорудження 3-го і 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС становить близько 15 млрд. гривень.

Раніше президент НАЕК "Енергоатом" Юрій Недашківський заявляв, що фінансування проекту здійснюватиметься таким чином: 85% - російська сторона надає кредит із ставкою Libor+3% і 15% - українська сторона.

Погашення тіла кредиту - через 6 місяців після введення в експлуатацію нових енергоблоків.

10 квітня прем`єр-міністр Росії Володимир Путін заявив, що Росія розглядає можливість кредитування будівництва 3-го і 4-го енергоблоків ХАЕС у розмірі 5-6 млрд. доларів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua