Росія пропонує неприйнятні умови для зниження ціни на газ - Соколовський

П'ятниця, 27 серпня 2010, 09:09

Росія на даному етапі пропонує Україні неприйнятні умови для зниження ціни на газ.

Про це заявив експерт з енергетичних питань Богдан Соколовський, пише УНІАН .

"У мене є достовірна інформація, що Росія пропонує збільшити обсяг закупівлі газу до 75 млрд. кубів. І це підтверджує те, що її цікавить наш ринок газу без впровадження енергозберігаючих технологій. Інакше навіщо нам такі обсяги газу?" - сказав експерт.

При цьому він зазначив, що українська сторона не погоджується на такий варіант.

"Наша сторона, зокрема, міністр палива і енергетики Юрій Бойко поки що займає більш-менш прагматичну позицію і на такий крок йти не має наміру. Й інша група, яка готова все здавати, зокрема й ГТС на невигідних умовах, також не є прихильником збільшення обсягів закупівлі", - сказав Соколовський.

Разом з тим він зазначив, що Україна демонструє готовність створити на невигідних умовах СП з передачі Росії ГТС для того, щоб росіяни мали прямий доступ до внутрішнього ринку газу.

"У всякому разі, українська сторона, наскільки я знаю, не висуває жодних аргументів проти такого варіанту", - сказав експерт.

Росія, сказав він, зі свого боку, зацікавлена в тому, щоб підписувати зараз довгострокові контракти з українськими споживачами і фактично зобов`язати металургів і хіміків на багато років купувати великі обсяги газу.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!