Кабмін: кожен рік урядування Тимошенко обходився у 100 мільярдів

Вівторок, 10 серпня 2010, 16:57

Кабмін вимагає припинити політичні спекуляції у зв'язку з поновленням співробітництва України із МВФ.

Про це йдеться у заяві прес-служби уряду.

"Уряд Тимошенко купував російський газ по 330 доларів, а продавав, заграючи з населенням перед виборами, по 50. Покриваючи різницю позиченими грошима, вона фактично оплатила свої вибори за рахунок позик МВФ", - зазначили у Кабміні.

"Таким чином, Тимошенко, прагнучи влади будь-якою ціною, увігнала Україну і кожного з нас, у тому числі й ще ненароджених українців, у колосальні борги. З грудня 2007 по лютий 2010 державний борг виріс більш ніж у тричі і досяг 316 мільярдів гривень", - йдеться у заяві.

У Кабміні стверджують, що "кожен українець завинив по 7000 гривень".

"Такого "дорогого" уряду не було ще в жодній країні світу. Кожен рік урядування Тимошенко обходився нашій державі в 100 мільярдів гривень", - наголошується у документі.

"Сьогоднішній владі, яка отримала у спадок країну-боржника, вдалося в ході переговорів з російськими партнерами знизити ціну на імпортований газ майже на 230 доларів", - зазначили в уряді.

"Але оскільки увесь час жити в борг неможливо, виникла необхідність відповідно до законів ринкової економіки змінювати ціну для населення, підвищуючи її на 50%", - наголосила прес-служба.

"Уряд Азарова категорично відкидає політику популізму і не збирається заради рейтингів жертвувати благополуччям і стабільністю країни, відмовляючись від необхідних, хоч і непопулярних на початкових етапах реформ", - йдеться у заяві.

У Кабміні запевняють, що положення меморандуму з МВФ "не торкнуться життєвого рівня пенсіонерів і малозабезпечених".

"Їх забезпечить адресною допомогою чинний уряд", - наголошується у документі.

"Для зменшення навантаження на сімейний бюджет в процесі формування економічно обґрунтованої ціни на газ уряд створив всеохоплюючу систему субсидій", - йдеться у заяві.

"Малозабезпечені не постраждають від підвищення ціни - прийняте урядом рішення компенсує непрацюючим і пенсіонерам витрати, що більші за 10 відсотків їх сімейного бюджету. Для працюючих ця цифра тепер становить 15 відсотків", - наголосили у Кабміні.

"Отримання кредиту МВФ важливо для України, оскільки дозволить відновити фінансову систему, забезпечить стабільність курсу гривні, підвищить інвестиційну привабливість країни, поверне довіру з боку міжнародного співтовариства", - вважає уряд.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!