У тбіліській школі дітям дозволили оплачувати їжу банківськими картками ®

П'ятниця, 14 травня 2010, 19:44

У п'ятницю в тбіліській школі № 55 відкрився унікальний для пострадянського простору комплекс харчування для учнів, де діти зможуть купувати їжу за порівняно низькими цінами й з використанням пластикових карток.

Як повідомили агентству "УНІАН" у прес-службі "ТаоПриватБанку", комплекс відкрили президент Грузії Михайло Саакашвілі і міністр освіти та науки Грузії Дмитро Шашкін.

Цей пілотний проект відкрито в рамках реформи, що проводиться в системі освіти Грузії з впорядкування їдалень публічних шкіл відповідно до сучасних стандартів.

Наприкінці 2009 року президент Грузії запропонував "виключити в школах використання готівки".

Заборона обігу готівки й упровадження пластикових карт у школах стали одними з пріоритетів національної програми безпечної і здорової школи.

Як сказав на церемонії відкриття Саакашвілі, "відкриття сучасної їдальні в звичайній тбіліській школі - це не політичний крок. Це робиться заради нашого майбутнього, заради безпеки дітей та їх розвитку, щоб вони могли користуватися найсучаснішими технологіями. Все це як у казці. Я бував в Америці, в кращих навчальних закладах, і ніде такого не бачив".

Уряд Грузії понад півроку вивчав відповідний міжнародний досвід і різні пропозиції грузинських банків і торгових компаній.

В результаті за основу було взято досвід українського "ЮніорБанку" - економічної освітньої програми для школярів, яка працює практично в кожній точці України.

Цей проект у Грузії розвиває дочірній банк "ТаоПриватБанк". Він безкоштовно випускає для школярів справжні банківські картки.

Батьки зможуть зараховувати певну суму на карти своїм дітям, які, в свою чергу, зможуть витратити зараховану суму виключно в шкільній їдальні.

Після відпрацювання й узагальнення досвіду "пілотної" їдальні в двох тбіліських школах цей проект буде поширено на всю Грузію.

З початку нового навчального року буде проведено роботи з упорядкування шкільних їдалень і оголошено тендер серед компаній на надання відповідних послуг школам.

Кожна компанія нестиме повну відповідальність за забезпечення шкіл якісними, здоровими продуктами харчування.

В рамках проекту кожен грузинський школяр (у країні сьогодні понад 650 тис. учнів публічних шкіл і 70 тис. учнів приватних навчальних закладів) отримає справжню банківську пластикову карту (з відома батьків), якою він зможе розраховуватися за харчування на території школи.

"ЮніорКарта" - це міжнародна банківська картка, якою можна розплачуватися в будь-якій точці світу.

Батькам надається можливість контролювати кишенькові витрати дитини, а діти навчаються поводженню з грошима на практиці.

В школі діють банківські міні-відділення і спеціальні термінали, де можна поповнювати карти і отримувати інформацію про стан рахунку.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!