Резерви НБУ перевищили 25 мільярдів доларів

П'ятниця, 2 квітня 2010, 09:15

Обсяг золотовалютних резервів Національного банку України станом на кінець березня 2010 року становив 25,125 млрд. доларів.

Про це на прес-конференції у четвер заявив керівник групи радників голови Нацбанку Валерій Литвицький, повідомляє агентство "УНІАН".

"25,125 млрд. доларів - такі наші резерви. Це практично той рівень, який ми мали рік тому - на 400 млн. доларів менше", - сказав Литвицький.

Він відзначив, що "ми купуємо валюту не для того, щоб зафіксувати курс. Ми купуємо, тому що ми хочемо підтримати адекватну грошову пропозицію, адекватну у фазі розігрівання економіки, ми купуємо для того, щоб поповнити міжнародні валютні резерви".

При цьому він наголосив, що, на відміну від 2009 року, ці кошти не запозичені, а одержані від продажу валюти населенням, нерезидентами і експортерами.

Щодо стану монетарних агрегатів, Литвицький повідомив, що станом на 29 березня 2010 року монетарна база в Україні з початку березня зросла на 4,1%, 2009 року за березень - на 2,3%.

З початку 2010 року зростання монетарної бази становило 1,8%, 2009 року за січень-березень - "мінус" 4,9%.

Зростання грошової маси з 1 по 29 березня становило - 2%, 2009 року за березень - "мінус" 1%.

З початку 2010 року маса зросла на 0,6%, а 2009 року за січень-березень вона скоротилася на 9,6%.

Кажучи про прогнозний рівень економічного зростання України, Литвицький висловив думку, що за підсумками 2010 року необхідно орієнтуватися на зростання ВВП у 3-4%. При цьому він назвав недостатньо амбітними урядові прогнози щодо інфляції в 2010 році на рівні 13,1%.

"Я запропонував би варіант такий: як мінімум, інфляцію орієнтувати на рівні менше рівня попереднього року 12,3%, як максимум, щоб вона не виходила з показника, який вимірюється двозначним числом... Максимум - менше 10%, мінімум - менше, ніж минулого року", - сказав Литвицький.

Представник Нацбанку вважає, що можливе підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги може бути нейтралізоване за своїм впливом на інфляцію шляхом зниження попиту на інші товари і послуги, а також зниженням інфляції за іншими сегментами.

"50% споживчого кошика - це продовольчі товари. Якщо уряд і всі, хто причетний до ухвалення рішень, зможуть направити тенденцію руху продовольчих товарів не на підвищення, а хоча б на утримання стабільного курсу, не говорячи вже про зниження цін, ми зможемо нейтралізувати підвищення тарифів", - сказав Литвицький.

Також він вважає прийнятним планування дефіциту державних фінансів України в 2010 році на рівні 6,7% ВВП.

Експерт також висловився за доцільність щоквартального перегляду держбюджету.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"