Європа вводить податки на бонуси банкірів

П'ятниця, 11 грудня 2009, 09:17

Прем'єр-міністр Великої Британії Ґордон Браун та президент Франції Ніколя Саркозі виступили зі спільним закликом до запровадження спеціального податку на бонуси, які цього року одержали банкіри.

У статті авторства двох провідників, що її оприлюднено в американській газети Wall Street Journal, міститься заклик до запровадження спеціального одноразового податку на бонуси, передає "Радіо "Свобода".

Вони вважають неприйнятною ситуацію, коли платники податків беруть на себе весь тягар порятунку банків у розпал фінансової кризи, тоді як персонал банків використовує всі фінансові переваги від поступового одужання економіки.

Браун і Саркозі не зазначають рівня такого оподаткування. Однак, їхня стаття з'явилася на наступний день після того, як британський уряд в односторонньому порядку оголосив про запровадження одноразового 50-відсоткового податку на бонуси банкірів, що перевищують 40 тисяч доларів.

Банки, котрі працюють у Великій Британії, цього року планують виплатити своїм працівникам бонусів на загальну суму близько восьми з половиною мільярдів доларів.

За повідомленням урядовців, податок має принести близько 700 мільйонів доларів до британського бюджету, що має великий дефіцит.

Цей крок був би так само популярним у Франції, як він є у Британії, де багато простих людей звинувачують банки в економічній кризі, через яку стало дуже важко одержувати кредити, а рівень безробіття зріс.

Фахівець із проблем економіки лондонського Центру європейських реформ Філіп Вайт зазначає: "Питання бонусів завжди було найбільш політично навантаженим із усіх проблем, які походять від фінансової кризи. Неважко побачити, чому це так. Засаднича проблема полягає в тому, що люди, які працюють у фінансовому секторі, одержують високі винагороди, але їх довелося рятувати за допомогою грошей платників податків".

Браун і Саркозі закликають до глобальної угоди щодо податку, наголошуючи, що криза засвідчила, наскільки глобалізованою є економіка, а тому будь-які регуляції мають бути у всесвітньому вимірі.

У цьому заклику до збільшення податку фахівці вбачають занепокоєння лідерів Британії та Франції щодо того, що банкіри з лондонського Сіті та Парижу можуть перевести свій бізнес до регіонів, де податки є низькими, а не чекати на оподаткування вдома.

Британська преса повідомляла, що деякі банкіри вже попросили про тимчасове переведення до офісів у інших країнах, щоб уникнути оподаткування.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!