МВФ вимагає від України консолідації для другого траншу

Вівторок, 3 березня 2009, 14:27
Для отримання другого траншу кредиту від Міжнародного валютного фонду необхідна консолідація дій усіх гілок влади в Україні.

Про це заявив посол США в Україні Вільям Тейлор на прес-конференції у вівторок у Києві, повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна".

"Якщо президент, прем'єр-міністр, голова Національного банку України і спікер будуть працювати разом, і в них буде єдина думка, то все це можна виконати (пункти по програмі stand by МВФ)... І після чого МВФ дійсно вже зможе надати свою допомогу, а йдеться про мільярди доларів", - сказав Тейлор.

Крім того, він повідомив, що спілкувався з представниками МВФ як в Україні, так і у Вашингтоні.

"Вони мені говорили про те, що були приємно здивовані тим, що дійсно вже є потенціал, тому що й у п'ятницю, і в понеділок і, ми сподіваємося, сьогодні будуть зустрічатися президент і прем'єр-міністр, представники опозиції, в. о. голови НБУ для того, щоб разом обговорити всі питання" - зазначив посол.

Як відомо, після ухвалення антикризового закону і підписання президентом, прем'єр-міністром, головою Національного банку України (НБУ) і міністром фінансів меморандуму з МВФ фонд затвердив для України кредитну програму stand by розміром 11 млрд. SDR (16,5 млрд. дол.), з яких НБУ вже отримав близько 4,5 млрд. дол.

Програмою передбачено, що місія МВФ буде щокварталу перевіряти виконання Україною умов меморандуму. У випадку їх дотримання наступний транш мав надійти 15 лютого (1,25 млрд. SDR), потім - 15 травня (2,5 млрд. SDR ), 15 серпня (0,75 млрд. SDR) і 15 листопада (2 млрд. SDR) 2009 року.

Однак місія МВФ, що працювала в Україні три тижні наприкінці січня - початку лютого, не змогла завершити перегляд через низку неузгоджених питань.

На нараді в президента в понеділок, 2 березня йшлося про поновлення діалогу з МВФ. Опозиція не погоджується з умовами, висунутими МВФ для надання Україні другого траншу кредиту (збільшення пенсійного віку, підвищення комунальних тарифів і ін).

Поки офіційної інформації про спрямування листа до МВФ від керівництва України немає, хоча за інформацією ЗМІ такий лист уже спрямовано в понеділок.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!