Порошенко захищає свій автопром

Вівторок, 18 листопада 2008, 11:59
 

Голова ради Національного банку Петро Порошенко виступає за підвищення мита на імпорт автомобілів з 10 до 25%.

Про це він повідомив у ході першої міжнародної конференції Autoprom.ua-2008, повідомляє агентство "Українські новини".

"Заходи щодо скорочення імпорту будуть ефективними", - сказав Порошенко.

Порошенко висловив переконання, що в середу Кабінет міністрів України "вживе заходів щодо збільшення мита".

За словами Порошенка, найбільш раціональним заходом є підвищення ввізного мита на імпорт автомобілів хоча б до того рівня, що був до вступу України до СОТ (25%).

Голова ради Нацбанку також відзначив, що при різкому скороченні золотовалютних резервів і збільшенні дефіциту зовнішньоторговельного балансу Світова організація торгівлі дозволяє впроваджувати заходи щодо обмеження імпорту.

Порошенко вважає необґрунтованими заяви імпортерів проти можливого підвищення мита, оскільки цей захід має за мету не просте збільшення прибутковості автомобілебудівників, а державні інтереси як у макроекономічній сфері, так і в промисловій.

Також Порошенко заявив про можливість атидемпінгових розслідувань проти імпорту автомобілів, оскільки в ряді країн (США, Німеччина й інші) держава надає преференції автовиробникам.

Як повідомляло агентство, у червні Рада продовжила до кінця року дію деяких мит, які знижувалися у зв'язку із вступом України до СОТ (у тому числі й мито на імпорт автомобілів, що знизилася з 25% до 10%), однак президент Віктор Ющенко ветував цей закон.

Всеукраїнська асоціація автомобільних імпортерів і дилерів виступає проти підвищення мит на імпорт автомобілів з 10 до 25%.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!