"Нафтогаз" домовився про 55 мільярдів куб. м. газу з "Газпромом"

Вівторок, 11 листопада 2008, 17:40
 

На чергових переговорах в Москві "Нафтогазу" і "Газпрому" сторони домовились, що у 2009 році в Україну буде поставлено не менше 55 млрд. куб. м газу.

Про це повідомляє прес-служба "Нафтогазу" за підсумками зустрічі в центральному офісі "Газпрому" голови правління НАК "Нафтогаз України" Олега Дубини та голови правління ВАТ "Газпром" Олексія Міллера.

На зустрічі обговорювалися питання, пов'язані з реалізацією положень Меморандуму про співпрацю в газовій сфері від 2 жовтня 2008 року, підписаного головою уряду Росії і прем'єр-міністром України.

"Сторони досягли значного прогресу в узгодженні довгострокового контракту на постачання газу в Україну та контракту на його транзит територією країни. Зокрема, є загальне розуміння підходів до ціноутворення на газ для України в 2009 році і очікується, що переговори з цього питання будуть завершені найближчим часом", - йдеться в прес-релізі НАКу.

 2 жовтня 2008 року в ході зустрічі голови уряду РФ Володимира Путіна та прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко було підписано Меморандум про співпрацю в газовій сфері.

Одним з ключових положень документу є можливість переходу на прямі довгострокові відносини між ВАТ "Газпром" і  НАК "Нафтогаз України" з 1 січня 2009 року.

Документом також підтверджено намір поетапного (протягом трьох років) переходу на ринкові, економічно обгрунтовані і взаємоузгоджені ціни на газ для України, а також тарифи на транзит газу її територією.

У березні 2008 року ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз України" підписали угоду про розвиток відносин в газовій сфері.

У 2008 році в Україну буде поставлений газ центрально- і середньоазіатського походження в обсязі не менше 55 млрд. куб. м за ціною 179,5 дол. за 1 тис. куб. м. Покупцем газу на кордоні України на даний час є НАК "Нафтогаз України".

Відповідно до угоди, з 1 травня 2008 року пряме постачання газу промисловим споживачам України обсягом 7,5 млрд. куб. м здійснює 100-процентне дочірнє товариство ВАТ "Газпром" - ТОВ "Газпром Збут Україна".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!