Погребінський каже, що Балога "накручує" інфляцію

Вівторок, 8 квітня 2008, 12:26

Український політолог Михайло Погребінський вважає, що зростання інфляції вигідно противникам уряду, в тому числі й команді президента.

Про це він розповів Київському інституту проблем управління ім. Горшеніна.

Так, він назвав очевидним те, що в наявності інфляції зацікавлений президент Віктор Ющенко та його команда.

"Віктор Балога та інші вороги уряду, які хочуть продемонструвати, що уряд ні на що не здатний, збити рейтинг Юлії Тимошенко, або взагалі придумати щось, щоб можна було її позбутися", - сказав Погребінський.

За його словами, вони не лише зацікавлені, вони активно діють у цьому напрямку: "Неодноразово Ющенко, Балога і його заступник Олександр Шлапак говорили про загрозу галопуючої інфляції".

"А коли високопосадовці говорять про це, люди сприймають це всерйоз, у результаті - накручуються інфляційні очікування", - зауважив політолог.

"Сказати, який відсоток підвищення цін на товари і послуги лежить на совісті Ющенка, мені тяжко, але цей відсоток досить високий", - додав він.

Окрім того, Погребінський вважає, що у підвищенні цін також зацікавлені представники опозиції, оскільки кожна поразка уряду для них - це їхня власна перемога.

Ще зацікавлені в інфляції та виграють від неї роздрібні торговельні мережі, оскільки це для них додатковий привід підвищити ціни і отримати додаткові прибутки, вважає політолог.

"Є об'єктивні причини інфляції - зростання цін на енергоносії та продукти харчування на світових ринках", - зазначив Погребінський.

"Не заперечую можливості, що існує також картельна змова роздрібних торгових мереж, і вони збільшують ціни понад об'єктивні показники. А не вигідна інфляція людям і уряду", - додав він.

У свою чергу, політолог Володимир Фесенко нагадав, що минулого року, напередодні парламентських виборів, коли почалась хвиля інфляції, соціологи проводили опитування, і виявилося, що виборці, в залежності від своїх політичних переконань перекладали відповідальність за інфляцію як на чинний уряд, так і на опозицію, на президента.

"Звичайно - і так буде завжди - інфляція діє не на користь уряду. До речі, проблема уряду Тимошенко полягає в тому, що вони поки не знайшли ефективного інструмента протидії інфляційним тенденціям", - зазначив політолог.

"Але якщо хтось свідомо гратиме на збільшення інфляційних процесів, програш може бути загальним", - переконаний він.

УНІАН

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!