Ющенко хоче владнати газові справи напряму з Путіним

П'ятниця, 8 лютого 2008, 12:42
Президент Віктор Ющенко має намір вирішити конфлікт, що виник із "Газпромом", під час особистих переговорів із керівництвом Росії.

Про це повідомляє з посиланням на своє джерело в Секретаріаті президента "Комерсант-Україна".

За словами джерела, Ющенко "націлений на те, щоб вирішити виниклий із "Газпромом" конфлікт в особистих переговорах із керівництвом Росії".

Між тим, експерти не схильні драматизувати ситуацію, викликану загрозою "Газпрому" припинити з понеділка, 11 лютого, постачання газу в Україну у разі несплати нею заборгованості в $1,5 млрд за поставлений раніше газ.

Ця ситуація повторюється вдруге за півроку - наприкінці жовтня "Газпром" уже вимагав борг, пише видання, нагадуючи, що тоді конфлікт було швидко урегульовано.

Директор Інституту національної стратегії Костянтин Бондаренко вважає, що й цього разу  все обійдеться.

"Газова війна нікому вже не потрібна. Росія - напередодні президентських виборів, в Україні вистачає проблем в економіці", - упевнений він.

Експерт вважає, що Україна погодиться на посередника, пропонованого "Газпромом".

"Уряд Тимошенко діє трохи поспішно або радикально", - додає фахівець "Тройка Діалогу" Валерій Нестеров.

"Це радше гра на публіку, ніж вирішення серйозних проблем. Позиція прорахована і не призведе до глибокої кризи. Восени за день-два розібралися. Думаю, так станеться й зараз", - додав він.

Водночас директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасєв відзначає, що в Україні немає єдиної позиції з питання виходу з газової кризи.

На думку експерта, прем'єр-міністр Юлія Тимошенко націлена на те, щоб іти в конфлікті до кінця, але, швидше за все, у ситуацію втрутиться президент, який прибуде в Москву 12 лютого.

Як відомо, на 12 лютого запланована зустріч президентів України і Росії в Москві в рамках засідання українсько-російської міждержавної комісії.

У той же час, у четвер, 7 лютого, заступник голови департаменту з інформаційної політики "Газпрому" Сергій Купріянов виступив на кількох російських телеканалах із заявою, що "Газпром" може вже в понеділок відключити газ Україні через борг українських споживачів у $1,5 млрд.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!