Можливе придбання Газпромом сербської держкомпанії турбує ЄС

Вівторок, 15 січня 2008, 10:18

Єврокомісія виражає стурбованість можливим неконкурентним придбанням Газпромом 51% акцій сербської нафтової держкомпанії Naftna Industrija Srbije (NIS), повідомляє Associated Press.

"Комісія сподівається, що продаж важливого активу, яким є сербська нафтова компанія, буде проведений відкрито і ґрунтуватиметься на об'єктивних, комерційних і економічних інтересах", - заявила прес-секретар комісара ЄС із питань розширення Оллі Рене.

За неофіційними даними, угоду про операцію можуть підписати 18 січня 2008 р. під час зустрічі президента РФ Володимира Путіна з прем'єр-міністром Сербії Воїславом Коштуніцею в Белграді.

Раніше в сербській пресі повідомлялося, що російська сторона запропонувала Сербії 1 млрд євро за мажоритарний пакет акцій NIS, а також пообіцяла надати допомогу в будівництві одного із секторів газопроводу "Південний потік" і забезпечити стратегічне партнерство в будівництві природного газового резервуару в Банатські Двір. При цьому 400 млн євро російська сторона обіцяла виплатити готівкою, а решту суми вкласти в розвиток NIS.

Проти операції поза тендером виступив міністр фінансів і економіки Сербії Младан Дінкич, який заявив, що пропозиція Росії неприйнятна для Сербії і оцінив 51% акцій NIS в 2 млрд євро.

Наприкінці грудня уряд Сербії заявив, що продовжить переговори з Росією з цього питання. "Переговори зі співпраці в енергетичному секторі продовжаться з метою досягнення угоди, яка відповідатиме інтересам обох сторін". При цьому Дінкич залишить комісію, яка розглядатиме можливу угоду з Росією.

РБК-Україна

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!