Коломойський перетворився з ворога на партнера росіян

Середа, 12 грудня 2007, 12:04

Evraz Group отримає частину активів української групи "Приват" Ігоря Коломойського.

Придбання може коштувати компанії $1,5-2,5 млрд, але частину оплатять акціями, пишуть російські "Вєдомості".

Evraz Group підписала угоду про придбання великих пакетів акцій п'яти підприємств в Україні, повідомила у вівторок компанія: 99,25% акцій ГЗК "Суха балка", 95,57% акцій Дніпропетровського металургійного заводу ім. Петровського, 93,74% акцій Коксохімічного заводу "Баглейкокс", 98,65% акцій "Дніпрококсу" і 93,83% акцій Дніпродзержинського коксохімічного заводу.

Ці активи додадуть Evraz Group 3,75 млн тонн аглоруди, 1,23 млн тонн сталі і 3,52 млн тонн коксу на рік.

Переговори про придбання українських активів Evraz Group вела півроку, стверджують джерела, близькі до групи, і співробітник металургійної компанії, що працює в Україні.

Якийсь час пішов на те, щоб їх основний бенефіціарій, Ігор Коломойський, урегулював взаємини зі своїми партнерами, говорять співрозмовники "Вєдомостей".

Частки деяких партнерів Коломойському довелося викупити для угоди з Evraz Group, уточнило одне із джерел.

Evraz Group оплатить угоду грішми і новими акціями, йдеться в повідомленні компанії. Так що Коломойський, який півтора року тому притягнув одного з власників Evraz Group, Олександра Абрамова, як співвідповідача в позові в США у справі про Нікопольський завод феросплавів, тепер стане його партнером.

"Остаточні умови і структура угоди ще має  схвалити рада директорів компанії. Її планують закрити в I кварталі 2008 р. Від додаткових коментарів представник Evraz Group відмовився. Дістати офіційні коментарі представників групи "Приват" не вдалося, але джерела в групі підтвердили факт укладання угоди", йдеться в матеріалі видання.

Коломойський продав не всі активи. У "Привату" залишився феросплавний бізнес і частки в Криворізькому залізорудному комбінаті й Південному ГЗК. У ГЗК у "Привату" є партнери — відповідно Ринат Ахметов і Вадим Новінський, так що консолідувати їх неможливо, вважає менеджер однієї з російських металургійних компаній, відзначає видання.

"Українська правда"

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!