Публікації

Мобільна монополія росіян зміцнюється
Інші оператори справді втратили позиції після того, як "Київстар" об'єднався з УРС. Особливо постраждала "Астеліт", 45% якої належить Ахметову, а решта - турецькій Turkcell. Невдачі цього оператора могли бути пов'язані з тіньовим контролем "Альфа-груп" над турецькою стороною.
Уряд допоможе мільярдерам?
Проти преференцій для НПЗ виступають і незалежні мережі АЗС. Вони пояснюють: без гарантій проведення модернізації заводами Мінпаливенерго наступить на ті ж граблі. Через два роки може виявитися, що власники заводів знову не виконали обіцяного, а просто поклали отримані мільярди собі в кишеню.
Азаров монополізує агроринок
Закон вимагає, аби біржовий збір не перевищував 0,5% від суми контракту. При цьому, за словами біржовиків, середній ринковий тариф становить 0,05%, а за великими операціями - 0,03%. На Аграрній біржі послуги значно дорожчі - 0,2-0,3%.
Віктор Пинзеник: політика уряду веде до дефолту
"Те, що називали рекапіталізацією банків за участю держави в Україні, не було рекапіталізацією. Гроші пустили на вітер. Рекапіталізація - це відновлення банку. А про яке відновлення може йти мова, якщо через тиждень "рекапіталізовані" банки знову просять у держави кошти?"
Уряд витрусить з кишень українців останні долари?
Інша причина, через яку повертається обов'язковий продаж валюти, - страх влади перед дефолтом. Як не як, а 100 мільярдів гривень боргу, зафіксованого у листопаді 2010 року, - сума катастрофічна. Більш того, згідно з проектом бюджету-2011, ця цифра може зрости до 375 мільярдів гривень або 30% ВВП.
Стельмах, bye-bye!
Хочеться вірити, що Володимир Семенович не забажав стати Чечетовим. Таким його хотів би запам'ятати весь фінансовий ринок - суперечливою, але гідною людиною.
Віктор Пинзеник: Янукович з Азаровим конфліктують так само, як Ющенко з Тимошенко
"Колись до вас потраплять закриті стенограми засідань уряду. Якщо ви їх почитаєте, то не побачите жодної без виступів міністра фінансів. Всі ті проблеми, які зараз стоять перед країною, можна було спрогнозувати і вирішити п'ять, три і два роки тому. Я про це говорив, однак не був почутий".
Столичні довгобуди: надія лише на державу?
Поки забудовники чекають, найстаріші довгобуди руйнуються. У двох будинках комплексу "Дніпровські вежі" на масиві Троєщина, який будується понад 10 років, неможливо буде встановити ліфти. Дві висотки сильно перекосилися - відхилення сягає 10 сантиметрів.
Уряд торгується з МВФ за пенсійну реформу
Під час погоджувальної ради Литвин демонстративно звернувся до Клюєва з проханням швидше повернути в парламент проект закону про пенсійну реформу, аби не довелося змінювати реєстраційний номер. Ці слова були сказані спеціально для експертів МВФ.
Українські корови підуть під ніж?
Отримання селянином певної суми коштів двічі на рік є більш привабливим і суттєвим, ніж майже непомітна 30-копієчна доплата за проданий літр молока. Така допомога справді може стримати вирізання корів господарствами, а за умови систематичних виплат упродовж кількох років - і наростити поголів'я.
Світ рятує економіку. Клімат почекає
Вчені довели, що кілька острівних держав Океанії через підвищення рівня моря за 20 років остаточно підуть під воду. Серед них буде і острів Науру. Там живе більше 10 тисяч людей, які назавжди стануть біженцями.
Податок на доходи фізосіб: бідним бути дорого
Чиновники і політики декларують мізерні статки, але їздять на дорогих авто і живуть у дорогих будинках. При цьому не було жодного випадку, щоб хоч одного з них посадили в тюрму. Безкарність їм гарантують статус і посада.
Земельний кадастр: темніше чорної ріллі
"Має бути так. Заходиш в інтернет і кажеш: хочу цю ділянку. Потім дивишся, що на ній є, і приймаєш рішення про купівлю. Так в усьому світі. Чому в Україні цього не може бути? Твердження про захист особистої інформації тут ні до чого".
Україну витісняють з ринку озброєнь
Жорстке суперництво точиться з Росією, причому північний сусід постійно плутає економіку з політикою, встромляючи українським зброярам палиці в колеса. Москва змусила Тегеран не купувати в України танки "Т-72", мовляв, Київ не зможе забезпечити їх запчастинами.
Житловий кодекс: повернення кріпацтва
Проект має вирішити наступні завдання: зробити ремонт у старих будинках за рахунок мешканців, вивести на ринок послуг кишенькові структури, позбавити жителів права перевіряти тарифи і зобов'язати їх сплачувати усі забаганки управлінських компаній.
Безмитний імпорт нафтопродуктів показав зубик
Зрозуміло, що без підтримки "згори" такі схеми працювати не можуть. Депутат не приховував, що активно дружить з "регіоналами" Володимиром Наконечним та Андрієм Клюєвим. Також Зубик має давні бізнес-зв'язки з групою "Приват".