Публікації

Останнє слово Стельмаха: гривня піде у вільне плавання
Найбільш вірогідним сценарієм буде ослаблення гривні. Експерти називають різні цифри - падіння курсу гривні від 3 до 5% на початку 2011 року, поки ситуація здається стабільної і поки банки не дуже активно скористалися своїм правом змінювати курси.
Нового Майдану не буде
Радянська влада розбестила населення. В одному будинку міг жити і професор, і слюсар п'ятого розряду. Але капіталізм вимагає більш чіткої сегрегації. От у США: підвищили зарплату на 100 баксів? Переїжджай у новий район. Звільнили з роботи? Теж пакуй речі і шукай інше житло. Те саме відбуватиметься і в Україні.
ПДВ: тиск збільшиться, доходи - ні
Здавалося б, кодекс містить достатньо інструментів для збільшення доходів бюджету від сплати ПДВ вищими темпами, ніж це дозволяє зростання економіки. Однак, згідно з бюджетом-2011, очікування уряду стосовно цього податку досить помірні. Загальні надходження від його сплати мають зрости лише на 3,4%.
Економічні ляпи-2010: корупція, закони та борги
Реальний дефіцит державних фінансів у 2010 році, напевно, перевищив 100 мільярдів гривень. В основному, це борги. Зазвичай дефіцит покривається або продажем державного майна, або простягнутою рукою. Продати у 2010 році майже нічого не вийшло, зате боргів України набрала чимало.
Номінації-2010: пенсіонер, схемотехнік та реформатор
Вони вже зараз ідуть у тінь - туди, де зможуть залишити свої доходи при собі, і туди, де буде страх, що одного разу за ними прийдуть - попросять хабар, відберуть майно або позбавлять волі. Але нехай платники податків проживуть якомога довше. Без них не буде нічого.
Попов відродить гральний бізнес? Текст бюджету Києва
Найбільше коштів - 5,7 мільярда гривень - планують направити на транспортні комунікації. Зокрема, 60 мільйонів - на добудову Подільського моста, 20 мільйонів - на добудову трамвайної лінії на Троєщині. На спорудження метро виділять лише 20 мільйонів гривень.
Податківці готуються збирати гроші по-новому
Неврегульованим залишається питання, чи мають право "спрощенці" бути платниками ПДВ. Кодекс не дає відповіді на це питання. Відтак інспектори вимагають від підприємців здавати свідоцтва платників цього податку.
2010: Україна так і не стала "тигром"
Загалом представники бізнесу зберігають оптимізм. Підприємці вважають 2010 рік періодом, після якого має початися зростання. Мовляв, економічного дива не відбулося, але гірше, напевно, вже не буде. ВІДЕО
Малі банки отримали проміжну перемогу
Постанова містила неприємний пункт, який посилив бунтарські настрої. НБУ заборонив приймати депозити населення банкам, у яких не було 120 мільйонів у капіталі, вже 16 липня 2010 року. Ця норма стосувалася близько 50 установ або кожного третього банку.
"Нафтогаз" заведе 600 заправок?
На купівлю АЗС "Нафтогаз" не має грошей. Про власні кошти можна навіть не згадувати, а комерційні банки будуть не охоче давати йому позики навіть під державні гарантії. Залишаються тільки кредити держбанків, які все стерплять.
Руслан Крамаренко: Київ не має небезпечного боргу
"Один з головних проектів - будівництво лінії метро на Троєщину. На нього у 2011 році хочемо виділити близько 1 мільярда гривень. Кінець будівництва заплановано на 2015 рік". "І це все? А куди поділися плани фінансування інших інфраструктурних об'єктів на кшталт будівництва тунелю під Дніпром?".
Мобільна монополія росіян зміцнюється
Інші оператори справді втратили позиції після того, як "Київстар" об'єднався з УРС. Особливо постраждала "Астеліт", 45% якої належить Ахметову, а решта - турецькій Turkcell. Невдачі цього оператора могли бути пов'язані з тіньовим контролем "Альфа-груп" над турецькою стороною.
Уряд допоможе мільярдерам?
Проти преференцій для НПЗ виступають і незалежні мережі АЗС. Вони пояснюють: без гарантій проведення модернізації заводами Мінпаливенерго наступить на ті ж граблі. Через два роки може виявитися, що власники заводів знову не виконали обіцяного, а просто поклали отримані мільярди собі в кишеню.
Азаров монополізує агроринок
Закон вимагає, аби біржовий збір не перевищував 0,5% від суми контракту. При цьому, за словами біржовиків, середній ринковий тариф становить 0,05%, а за великими операціями - 0,03%. На Аграрній біржі послуги значно дорожчі - 0,2-0,3%.
Віктор Пинзеник: політика уряду веде до дефолту
"Те, що називали рекапіталізацією банків за участю держави в Україні, не було рекапіталізацією. Гроші пустили на вітер. Рекапіталізація - це відновлення банку. А про яке відновлення може йти мова, якщо через тиждень "рекапіталізовані" банки знову просять у держави кошти?"
Уряд витрусить з кишень українців останні долари?
Інша причина, через яку повертається обов'язковий продаж валюти, - страх влади перед дефолтом. Як не як, а 100 мільярдів гривень боргу, зафіксованого у листопаді 2010 року, - сума катастрофічна. Більш того, згідно з проектом бюджету-2011, ця цифра може зрости до 375 мільярдів гривень або 30% ВВП.