Публікації

Бензинова "бодяга" з міні-НПЗ: чому страждають вітчизняні автовласники?
Великі нафтопереробні заводи не працюють: більшість через невигідність, а деякі намагаються тиснути на уряд. Натомість пальне масово фабрикують міні-НПЗ. Щоб зупинити їх роботу, потрібно зупинити дію стандартів Євро-1 та Євро-2.
Олігархи заборгували мільярди за газ
Населення сплачує за спожитий газ майже 100%. Бюджетні установи - теж, хоча ціни інколи перевищують $800 за тисячу кубометрів. А ось промислові підприємства заборгували державі мільярди. Але "Нафтогаз", Міненерго, суди та Генеральна прокуратура не поспішають вибивати гроші, особливо з провладних олігархів.
Вітіна сотня
Виділення 300 млн грн для пересівання зернових менш за все стосується аграгіїв. Є припущення, що у такий спосіб діюча влада хоче зробити "передвиборний подарунок" сільським головам і місцевим органам влади, а міністр АПК - налагодити стосунки з Сім'єю. Також частину грошей "відмиють" під вибори. Розміри відкатів сягають 30%.
Битва за газові ринки
Постачання природного газу з Азербайджану і Туркменії може помітно змінити карту поставок блакитного палива до Європи. (рос.)
В Узбекистані готується "сімейна" революція
В один з вихідних днів лютого 2012 року в резиденції глави узбецького держави в центрі Ташкента відбулася зустріч, якої, можливо, судилося стати доленосною. За даними джерел, мова йшла про механізми приходу до влади першого віце-прем'єра Рустама Азімова, і призначення доньки діючого президента Гульнари Карімової прем'єр-міністром Узбекистану. (рос.)
Брендове пальне опинилося поза законом
В уряді заборонили більшість технічних умов, за якими вироблялися неякісні нафтопродукти. Але разом із сумнівними продуктами під заборону підпали і так звані брендовані cорти пального.
Приватизацію "Укрзалізниці" ховають за реформою
Реформа "Укрзалізниці" є вкрай необхідною. Але паралельно з нею приймаються менеджерські рішення, які спрямовані на приватизацію найкращих секторів вантажного залізничного транспорту.
Російський рубль стає валютної зіркою
Вже до кінця року Росія може зробити свій ринок державного боргу більш доступним для іноземців. Це стане сильним поштовхом для використання російського рубля у міжнародних розрахунках. (рос.)
Митниця наказала збирати вдвічі більше
На усіх митницях Україні дійсно зупинилося оформлення товарів. Справа у тому, що керівництво Держмитслужби наказало більше ніж удвічі збільшити надходження. Для цього усі "ліві" платежі вимагають платити офіційно. Митники вже почали звільнятися, щоб уникнути криміналу. Паралельно почалися переслідування структур, які раніше допомагали швидко пройти "розмитнення".
"План Порошенка" - це план Януковича
Віктор Янукович чекав згоди Петра Порошенка стати міністром економіки більше місяця. У чому цінність нового міністра для влади? Схоже, що Порошенко стане ще одним містком до Європи. (Рос.).
Бойко "врятує" ринок коштом бюджету
Уряд знайшов нову схему, як врівноважити цінову ситуацію на ринку нафтопродуктів. Від зниження акцизного податку на бензин і дизпаливо він вже відмовився. Можливо, проблема вирішуватиметься коштом бюджету за допомогою старої схеми, яку НАК "Нафтогаз України" використовував ще за часів Олексія Івченка.
"Енергоатом" у пошуках грошей і власників
Президент доручив уряду корпоратизувати НАЕК "Енергоатом". Це значить, що державне підприємство має стати акціонерним товариством. Чи дійсно Україна готова відати атомну енергетику в приватні руки та у який спосіб це може статися?
Податківці допоможуть Олександру Януковичу матеріально
В лютому центральний апарат Податкової перевели на обслуговування до банка, що належить старшому синові президента. В березні пересічні податківці помітили, що з рахунків зникли 50 грн. Потім з'ясувалося, що загалом будуть зніматись 100 грн. Вони примусово переводяться на депозит у "Всеукраїнському банку розвитку".
Смертельна сутичка за ресурси планети
Якщо подивитися на сучасну розробку родовищ, будь то глибоководна видобуток в Арктиці або сланцевий газ і сланцева нафта, то стає зрозумілим, що інвестиції і пов'язані з видобутком ризики для навколишнього середовища вийшли на безпрецедентний рівень. Ви не стали б так ризикувати, якщо б були більш доступні ресурси. (рос.)
Верховна рада почала здавати ГТС
20 березня у першому читанні був прийнятий законопроект, який дозволяє розділити НАК "Нафтогаз". Поки що газотранспортна система має залишитися у державній власності, але перший крок до створення консорціуму з використання "труби" вже зроблений. Затвердивши законопроект остаточно, Рада почне віддавати Росії українську ГТС.
Бойко робить вигляд, що рятує ринок нафтопродуктів
Ціни на пальне гарантовано зростуть. Всі дії Міненерговугілля спрямовані на те, щоб зробити вигляд, ніби держава намагається стабілізувати ринки. Але ініціативи міністерства Юрія Бойка поки лише б'ють по державному бюджету. Можливо, це не випадково, і після нового стрибка цін Міненерговугілля вчергове захоче ввести імпортні мита на нафтопродукти.