Публікації

Володимир Козак: "Укрзалізниця" не приватизується
У 2008 році "Російські залізниці" вивели свій парк вантажних вагонів в свої державні операторські компанії. Таким чином, простір СНД втратив близько 70% загального парку піввагонів. Виходило так: російські вагони, що заходять на в Україну, не могли бути використані нашими підприємствами, у той час як наші вагони експлуатувалися повним ходом.
Владислав Каськів: Для Пінчука це стало особистою справою
Коли 27 центрів запрацюють на повну потужність, вони рятуватимуть півтори тисячі життів на рік. Але це, ви розумієте, не зовсім коректна оцінка. До речі, в Кіровограді звучали дуже цікаві оцінки вартості людського життя. В Китаї це приблизно $1 млн за людське життя, в Сполучених Штатах – $4 млн. По Україні я не знаю цю цифру. Але з цього виходила наша логіка.
Хто не хоче сланцевого газу?
Польща платить Росії за 1000 кубометрів газу 510 доларів - більше, ніж інші країни Європи. У США той же обсяг газу коштує 83 долари. Німеччині Кремль продає блакитне паливо приблизно за 350 доларів. А ще кілька років тому американці платили за газ набагато більше: 2 липня 2008 року 1000 кубометрів коштували там 471 долар, а крім цього США були найбільшим світовим імпортером цієї сировини.
Хто ризикнув оцінити українську ГТС
"Велика четвірка", окрім однієї компанії, проігнорувала тендер на право оцінити газотранспортну систему України. Хто прийшов замість неї і кому потрібна їхня оцінка?
Родовища Миколи Злочевського
За два останні роки найбільшу кількість дозволів на розробку нафтогазових родовищ отримали "Укргазвидобування", що контролюється Дмитром Фірташем, та кілька компаній діючого міністра екології.
ТНК-ВР зупинить переробку нафти, щоб імпортувати нафтопродукти
"Холостяцький" податок. Back in USSR
Вам більше тридцяти років? У вас немає дітей? І ви не інвалід? Якщо це так, то вам треба терміново щось міняти в своєму житті, інакше доведеться платити більше податків.
Валютна "заначка"
Міністерство фінансів пропонує населенню вкласти свої підматрацні долари в облігації державної позики. Окрім 100-відсоткової держгарантії, покупцю облігацій пропонують ще й добрий дохід – у 9,5% річних. Залишається навчити банки продавати ОВДП та зробити деякі зміни у законодавстві.
Навіщо Петру Порошенку міністерство економіки
І навіщо президенту Януковичу Порошенко
Чому газу в Україні споживають і видобувають менше, а ціна - більша
В Україні видобуток газу не зріс, а скоротився. Промисловість і населення скоротили споживання цього палива. Чому ж газова галузь обходиться нам так дорого і хто на цьому заробляє?
Еволюція сімейного права: про упередження в нашому суспільстві та інноваційні тренди розповідає відома адвокат Наталя Горбаль
Достатньо вимовити слово «сім’я», як перед очима одразу виникають обличчя тих людей, з ким йдемо по життю, про яких дбаємо, за яких хвилюємось та вболіваємо, а в скрутні часи можемо на них покластися.
Павло Крапівін: Ніхто не застрахований від зміни закону про банківську таємницю
"Долар зараз виконує функцію одиниці накопичення. "Обмінка" потрібна, щоб долар виконав функцію розрахункової одиниці. Функцію розрахункової одиниці долар втрачає. Це одиниця накопичення. Іноді - одиниця розрахунків за якісь великі покупки, але аж ніяк не одиниця щоденного обігу".
Чому Юрія Іванющенка перевіряє податкова
Контракти "єнакієвських" на поставку китайських бурильних труб держкомпанії "Укргазвидобування" на 157 мільйонів гривень потрапили в поле зору податкової служби. Ці гроші були сплачені компаніям, які збанкрутували, і чи перетинали ці труби кордон України, невідомо. Іванющенко втрачає недоторканість?
В Україні багато автомобілів? Ні, їх мало
Український автопарк не такий великий, як здається. Якщо економіка продовжить зростання, то черговий автобум не за горами.
Погіршення вашого життя вже сьогодні
Переважна більшість респондентів відзначають наростання негативних тенденцій, таких як дорожчання вартості життя, збільшення розриву між бідними та багатими та посилення тиску держави на малий і середній бізнес.
Розділена країна
В групі людей, які можуть дозволити будь-які придбання, значне погіршення ситуації відзначили 0% респондентів. В групі "найбідніших" значне покращення відчуває також – 0% опитаних.