Уряд змінив особливості публічних закупівель в Prozorro: що нового

Вівторок, 18 жовтня 2022, 15:35 -

Публічні закупівлі в системі Prozorro проводитимуться за новою процедурою, при цьому суттєво розширюються рамки використання каталогів Prozorro Market. 

Відповідну постанову ухвалив Кабмін, повідомляє пресслужба Мінекономіки.

Згідно з постановою, в системі Prozorro з’являється процедура відкритих торгів з особливостями. Вона передбачає скорочення строків проведення повноцінних тендерів у Prozorro, що дозволить замовникам проходити закупівлі вдвічі швидше, ніж раніше.

Також уряд зняв низку обмежень, які впливали на успішність проведення торгів. Зокрема, тендер в Prozorro може бути проведений з пропозицією лише від одного учасника (а не мінімум двох, як раніше). Очікується, що це має підвищити кількість успішних закупівель в електронній системі, залишаючи при цьому можливість для відкритої конкуренції на торгах.

Реклама:

Також уряд зняв обмеження щодо підняття ціни за одиницю закупівлі у 10% в разі коливання цін на ринку. Це дозволить не розривати договори в разі суттєвої зміни ціни на ринку та не проводити нові торги. 

У Prozorro Market знімаються обмеження щодо максимальної суми закупівлі в каталогах. Закупівельники зможуть майже в необмеженій кількості купувати типові товари (пальне, електроенергію, продукти харчування, ліки та медвироби тощо) за принципом електронного магазину або використовуючи запит цінових пропозицій. 

Також нова постанова запроваджує нові пороги для обов’язкового здійснення закупівель у Prozorro. Для закупівель товарів і послуг відкриті торги з особливостями необхідно буде проводити, якщо вартість закупівель дорівнює або перевищує 100 тис. грн; для послуг з поточного ремонту — 200 тис. грн; робіт — 1,5 млн грн.

Реклама:

Натомість проведення відкритих торгів за новою процедурою передбачає можливість для постачальників оскарження умов та результату тендера в Антимонопольному комітеті. 

А також постанова враховує особливості та обмеження проведення закупівель під час воєнного стану – залишає великий перелік підстав для укладання прямих договорів для нагальних та оборонних потреб.

У такому випадку достатньо буде прозвітувати про укладений договір (від 50 тис. грн) у системі Prozorro, а чутливу інформацію про місце постачання чи місцезнаходження замовника та постачальника можна буде приховати. 

А також затверджується заборона на закупівлю товарів та послуг з постачальниками, пов’язаними з Росією і Білоруссю.

 
Мінекономіки

Економічна правда

Реклама: