Запрошуємо на перший за час великої війни Банківський форум

Нацбанк рекомендує бізнесу перейти на розрахунки в євро

Вівторок, 23 травня 2017, 10:09

Національний банк України пропонує бізнесу перейти на розрахунки в євро.

З такою пропозицією виступила заступник голови НБУ Катерина Рожкова на круглому столі в понеділок, організованому FinClub.

Вона пояснила очікування тим, що зараз в Україні активно впроваджуються євродирективи.

"Ми вже внесли багато змін в нормативно-правову базу, багато змін ще готуємо, в тому числі щодо комплаенса. Як тільки ми імплементуємо все заплановане, нам буде простіше працювати з банками єврозони", - каже Рожкова.

Реклама:

Як зазначається, банкіри готові підтримати ініціативу. "Будемо закривати цю проблему і переводити клієнтів на євро", - пообіцяв голова правління банку "Глобус" Сергій Мамедов.

Втім, перевести всі контракти в євро неможливо. "Азія, Південна Корея, Японія, Китай не хочуть переходити на розрахунки в євро. Тільки долари", - зауважила голова наглядової ради банку "Конкорд" і процесингового центру ProCard Олена Соседка.

Більш того, після відкриття коррахунків в євро в європейських банках з часом в українських установ виникнуть ті ж проблеми, які зараз з'явилися з американськими контрагентами.

"Більшість європейських банків, маючи дочірні банки в США, будують однакові системи контролю. І якщо перевести платежі в євро, матимемо ті ж питання", - попереджає заступник голови правління ТАСкомбанку Максим Земляний.

Як повідомлялося, Національний банк планує зобов'язати якийсь з великих українських банків виконувати функцію клірингового.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: