Насіров: Знизити ставку ПДФО можна вже сьогодні

П'ятниця, 17 лютого 2017, 13:57

Зниження податку на доходи фізосіб може стати стимулом для детінізації і дозволить наповнити бюджет.

Про це заявив глава Державної фіскальної служби Роман Насіров, пише Дело.

"Для детінізації оплати праці (моя особиста думка) ми можемо говорити про зниження ставки ПДФО. Нехай не набагато, але на один процентний пункт так точно. Знижувати можна вже зараз", - сказав він.

За його словами, детінізацію потрібно стимулювати.

"Моя особиста думка, що навіть з існуючим темпом детінізації ми могли б знизити ставку як мінімум до 17%, і в абсолютній цифрі ми зібрали б більше в дохідну частину бюджету через моральний ефект зниження навантаження", - упевнений глава ДФС.

Надалі, на думку Насірова, ставку можна знизити до 15%.

Він також зазначив, що в розробці податкової політики повинно брати участь Міністерство економічного розвитку, так як ставки податків, в тому числі, впливають на інвестиційну привабливість і конкурентоспроможність держави.

З 2016 року ставка ПДФО стала єдиною для більшості видів доходів, у тому числі і зарплати, - 18%. При цьому для дивідендів, спадщини (подарунків), доходів від продажу рухомого та нерухомого майна був встановлений окремий розміри ставок.

До цього зарплата обкладалася податком на доходи фізосіб для суму менше 10 мінімальних заробітних плат за ставкою 15%, для зарплат понад 10 МЗП - 20%, але тільки в частині перевищення.

Підписуйтесь на наші push-повідомлення, щоб першими дізнаватися про появу нових матеріалів. Ми обіцяємо надсилати тільки дійсно важливі новини.

Реклама:
powered by lun.ua