Україна в четвер порушить у СОТ питання заборони транзиту Росією

Четвер, 14 липня 2016, 10:04

В четвер Україна на засіданні Ради СОТ з торгівлі товарами порушить питання заборони транзиту українських товарів Росією.

Про це у своєму Твіттері написала торговий представник України Наталія Микольська.

"Сьогодні в СОТ піднімаємо питання заборони транзиту РФ", - написала вона.

"14 липня 2016 року делегація України відстоюватиме інтереси України на засіданні Ради СОТ з торгівлі товарами, під час якого планується оголосити заяву про порушення Російською Федерацією норм і принципів СОТ у зв’язку із запровадженням нових обмежень щодо транзиту і торгівлі товарами", - йдеться у повідомленніМінекономрозвитку.

Українська сторона вважає, що запровадження РФ обмежень щодо транзиту українських товарів походженням з України є економічно та юридично необґрунтованим, зазначили у міністерстві.

"Дані обмеження Російської Федерації є непрозорими, невиправданими, такими, що носять дискримінаційний характер та політично вмотивованими і не відповідають міжнародним зобов’язанням Російської Федерації, в тому числі в рамках Світової організації торгівлі", - йдеться у повідомленні.

"Україна буде використовувати всі міжнародно-правові механізми, в тому числі в рамках СОТ, для захисту від торгової агресії Російської Федерації ", – зазначила Наталія Микольська.

Нагадаємо, 3 липня 2016 року було оприлюднено указ президента Російської Федерації від 01.07.2016 №319, який вносить зміни до указу президента РФ від 01 січня 2016 року №1 "Про заходи щодо забезпечення економічної безпеки та національних інтересів Російської Федерації при здійсненні міжнародних транзитних перевезень вантажів з території України на територію Республіки Казахстан через територію Російської Федерації".

Цим указом запроваджені додаткові обмеження щодо транзиту через територію РФ товарів походженням з України.

Указ розширює обмеження транзиту до Республіки Казахстан і на транзит до Киргизької Республіки.

Законодавчі зміни також передбачають повну заборону транзиту товарів "під ембарго".

Детальніше про загострення торгового конфлікту між Україною та РФ - у матеріалі Європейської правди "Транзит в нікуди. Як Україні відповісти на нові обмеження РФ".

Європейська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!