Суд розірвав договір про СД "Укргазвидобування" з фірмою Онищенка

П'ятниця, 20 травня 2016, 18:03

Господарський суд Київської області задовольнив позов компанії "Укргазвидобування" про розрив договору про спільну діяльність з ТОВ "Фірма "Хас", акціонером якої є народний депутат від групи "Воля народу" Олександр Онищенко.

Про це йдеться у повідомленні Генеральної прокуратури України.

"Посадові особи з числа колишнього керівництва ПАТ "Укргазвидобування" за попередньою змовою із засновниками та керівниками інших юридичних осіб організували реалізацію газу, видобутого уповноваженими особами за договорами СД з ПАТ "Укргазвидобування", зокрема й ТОВ "Фірма ХАС", за цінами, істотно нижчими за ринкові, шляхом проведення фіктивних аукціонів на товарних біржах із подальшою реалізацією вказаного газу вже за ринковими цінами", - повідомляє ГПУ.

Як наголошується, спільна діяльність за даним договором з 2013 року спричинила збитки на суму понад 500 млн гривень, адже ціна, за якою реалізувався газ на фіктивних аукціонах, була навіть нижчою за рентну плату, встановлену за його видобування.

"У зв’язку з цим Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою здійснено вступ у господарську справу за позовом ПАТ "Укргазвидобування" до ТОВ "Фірма "ХАС" про розірвання договору про спільну діяльність", - йдеться у повідомленні.

Згідно з повідомленням, за результатами розгляду справи господарським судом Київської області 20 травня 2016 року ухвалено рішення про задоволення позовних вимог у повному обсязі.

"У разі подальшого оскарження відповідачами рішення суду першої інстанції Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою і надалі здійснюватиметься представництво інтересів держави у справі до набрання рішенням суду законної сили", - повідомляє прес-служба.

Раніше повідомлялося, що Національна поліція в Харківській області розслідує справу про заволодіння коштами "Укргазвидобування" топ-менеджментом двох компаній "Цефей" і "Карпатнадраінвест". Онищенко є одним із засновників "Карпатнадраінвест" та володіє 24,99% статутного капіталу.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!