"Укренерго" купило у Григоришина обладнання майже на мільярд

П'ятниця, 25 березня 2016, 14:58

"Укренерго" підписало договір з найбільшим виробником трансформаторів заводом "Запоріжтрансформатор" на поставку трансформаторного обладнання на загальну суму 928,5 млн гривень.

Про це йдеться в повідомленні компанії, передають Українські Новини.

"24 березня "Укренерго" уклало договір з "Запоріжтрансформатором" на закупівлю автотрансформаторів і шунтуючих реакторів в кількості 22 одиниць. Сума контракту становить 928,5 млн гривень, що на 1,1 млрд гривень менше очікуваної вартості закупівлі", - йдеться в повідомленні.

Компанія відзначає, що новітнє обладнання необхідно для забезпечення надійної роботи електропідстанцій 330-750 кВ, які є ключовими енерговузла об'єднаної енергосистеми.

Реклама:

Акцепт по даній закупівлі був підписаний 24 лютого по результатами проведення оцінки поданих пропозицій.

Як відомо, ПАТ "Запоріжтрансформатор" бізнесмена Костянтина Григоришина виграло тендер на поставку трансформаторів НЕК "Укренерго" запропонувавши 928 млн гривень, замість 2,2 млрд гривень, які компанія спочатку планувала витратити на купівлю устаткування.

Як повідомлялося, заявки на участь в тендері із закупівлі трансформаторного обладнання НЕК "Укренерго" подали ЗТР, представництва ABB і Siemens в Україні, Daewoo International Corporation і ТОВ "Квант-Сервіс" (Полтава, представник Hyundai).

До другого етапу тендера були допущені всі претенденти за винятком "Квант-Сервіс".

Нагадаємо, капітальні інвестиції НЕК "Укренерго" на 2015 рік заплановані у розмірі 5 млрд гривень.

Нова інвестпрограма передбачає додатково 4 мільярда гривень на закупівлю 37 трансформаторів.

Як відомо, 9 червня АМКУ скасував проведення першого тендеру на закупівлю трансформаторів "Укренерго".

Раніше СБУ заблокувала проведення тендера. Правоохоронці зазначали, що переможцем тендеру на закупівлю трансформаторів стало підприємство, яке не мало законних підстав для участі у ньому.

У ході подальшої перевірки співробітники спецслужби встановили, що у пропозиції цього підприємства вартість продукції була завищена приблизно на 40%.

"Укренерго" здійснює диспетчеризацію енергосистеми України і передає електроенергію від електростанцій до мереж енергопостачальних компаній.

ЗТР, що входить до групи "Енергетичний стандарт" бізнесмена Костянтина Григоришина, виробляє силові масляні трансформатори, електричні реактори, керовані шунтуючі реактори.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: