Ділові очікування бізнесу сягнули максимуму за півтора року - НБУ

П'ятниця, 15 січня 2016, 17:00

Український бізнес очікує на подальше уповільнення інфляції у 2016 році.

Про це свідчать результати опитування керівників підприємств, яке Національний банк провів у четвертому кварталі 2015 року, передає прес-служба регулятора.

"Підприємства  покращують інфляційні очікування третій квартал поспіль. Вони в середньому очікують зростання споживчих цін на 22,5% протягом наступних 12 місяців. За результатами третього кварталу 2015 року вони прогнозували споживчу інфляцію у розмірі 25,5%", - йдеться у повідомленні.

Як наголошується, очікуване зростання цін підприємства пов’язують з обмінним курсом гривні та підвищенням витрат на виробництво. Водночас найменший вплив на зростання цін мають пропозиція грошей в економіці, динаміка цін на світових ринках та соціальні видатки бюджету.

"Внаслідок коливань обмінного курсу гривні в останні місяці року девальваційні очікування керівників підприємств інерційно дещо посилились. Послаблення національної валюти через 12 місяців наразі прогнозують 86,6% респондентів", - повідомляє НБУ.

Також, згідно з опитуванням, підприємства очікують на пожвавлення ділової активності у 2016 році.

Другий квартал поспіль індекс ділових очікувань перевищує значення 100%, якого не спостерігалося з другого кварталу 2014 року.

У четвертому кварталі 2015 року цей показник досягнув 104% - максимуму за півтора року. Зокрема, порівняно з попереднім кварталом він зріс на 3,8 п. п.

"Найбільш оптимістично налаштовані сільськогосподарські,енерго- і водопостачальні, а також торговельні підприємства. Найнижчі очікування в підприємств добувної промисловості та транспорту", - зазначає регулятор.

Згідно з повідомленням, така тенденція є наслідком покращення очікувань бізнесу щодо перспектив власного розвитку. А саме - щодо зростання обсягів реалізації продукції та інвестицій а також покращення фінансово-економічного стану підприємств.

Крім того підприємства очікують на уповільнення темпів спаду обсягів виробництва товарів та послуг в Україні.

"З огляду на очікуване поступове відновлення виробництва підприємства прогнозують зростання своїх потреб у позикових коштах найближчим часом. Серед тих, хто планує брати банківські кредити для фінансування своєї діяльності (35% опитаних), переважна більшість надає перевагу кредитам у національній валюті - 86,2% респондентів", - йдеться у повідомленні.

"Третій квартал поспіль зростала частка підприємств, які відзначили, що немає проблем із проведенням операцій із коштами, розміщеними на банківських рахунках. На кінець минулого року це засвідчили 91,3% опитаних", - наголошує регулятор.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua