"Укрнафта" відмовляється погашати борг перед бюджетом - ЗМІ

П'ятниця, 15 січня 2016, 13:56

Марк Роллінз на нараді в Кабміні з питання погашення заборгованості "Укрнафти" перед бюджетом знову наполягав на ініціативі "Привату" про взаємозалік боргів НАКу за газ і податкових боргів компанії.

Про це OilNews розповів один з учасників наради.

За його словами, Роллінз дав зрозуміти, що компанія не має наміру погашати прострочену заборгованість з податків і ренті (більше 10 млрд грн) в майбутньому.

"Роллінз повідомив, що ціни на нафту впали, і вони готуються до критичного варіанту розвитку подій. Сказав, що грошей не буде. До того ж він знову підняв питання газової суперечки. Каже, або віддайте грошима 50 млрд гривень, або дайте сам газ в натуральній формі, а ми його продамо, і тоді розрахуем за податками", - розповів співрозмовник.

Учасники наради задали Роллінза питання про дебіторську заборгованість компанії перед структурами групи "Приват", штучно створеної "приватівськими" менеджерами "Укрнафти", повернення якої дозволить розрахуватися з державою.

"Роллінз відповів, що ці суми повернути неможливо без волі міноритарних акціонерів. А щоб висунути до них такі вимоги, уряд і "Нафтогаз" повинні дати йому компромісне рішення щодо газової суперечки. Тільки за таких умов він, мовляв, зможе піти до акціонерів, і запропонує їм повернути дебіторку", - розповів учасник наради.

Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк у свою чергу доручив ДФС оприлюднити інформацію про те, що податківці програли розгляди вже у двох судових інстанціях за позовами "Укрнафти" про неправомірність опису майна компанії за борги.

У результаті було вирішено провести чергову нараду з питання боргів "Укрнафти" через тиждень, додало джерело.

Відзначимо, що в нараді під головуванням Яценюка брали участь керівники ДФС, МЕРТ, Мін'юсту, Міненерговугілля і "Нафтогазу".

Нагадаємо, що станом на 1 січня 2016 року загальна сума простроченого боргу "Укрнафти" перед держбюджетом по податках і ренті перевищила 10 млрд гривень.

За даними глави "Нафтогазу" Андрія Коболєва, в грудні 2015 року сума дебіторської заборгованості "Укрнафти" перед "приватівськими" фірмами досягла майже 19 млрд грн.

У той же часРоллінз ще в листопаді подав на узгодження уряду план дій по "стабілізації ситуації" в "Укрнафті", в якому повторюються багато ініціатив і вимоги "Привату".

Зокрема, глава компанії запропонував укласти новий договір про розстрочення виплати боргу з ДФС, що передбачає взаємозалік з НАК "Нафтогаз України" за відібраний у "Укрнафти" в 2006-2010 рр. газ.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!