Кабмін переписав концепцію реформування дорожньої галузі

П'ятниця, 3 квітня 2015, 19:38

Кабмін вніс зміни до концепції реформування системи державного управління автомобільними дорогами загального користування.

Про це йдеться у розпорядженні Кабінету міністрів, копію якого має ЕП.

В документі враховані вимоги коаліційної вимоги.

Зокрема коаліційною угодою передбачається, передача доріг місцевого значення до сфери управління облдержадміністрацій з одночасною передачею джерел фінансових ресурсів, необхідних для виконання відповідних функцій.

Крім того передбачається, розмежування функцій замовника та виконавця будівництва, ремонту та утримання доріг шляхом створення на базі ВАТ "ДАК "автомобільні дороги України" регіональних компаній та їх подальшої приватизації. Створення конкурентно-сприятливого середовища в дорожній галузі для реалізації проектів державно-приватного партнерства.

Також передбачається, запровадження контрактів на експлуатаційне утримання автодоріг тривалого строку дії. Забезпечення  їх новою системою кількісних показників для оцінки результатів роботи підрядника, що корелює з рівнем безпеки та споживчими якостями автодоріг.

Коаліційною угодою також передбачено, впровадження європейських стандартів будівництва, ремонту та утримання доріг із використання конкурентоздатних та перспективних вітчизняних матеріалів та технологій. Перехід на планово-попереджувальну стратегію утримання автодоріг.

Також передбачається, вдосконалення системи оплати за проїзд по дорогам великовагового транспорту та визначення механізмів спрямування залучення коштів на утримання, ремонт і будівництво доріг.

Нагадаємо, у Верховній Раді 27 листопада 2014 року зареєстровано за № 0954 проект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування системи управління автомобільними дорогами загального користування".

Законопроектом зокрема передбачається розмежування повноважень центральних і місцевих органів виконавчої влади в частині управління автодорогами загального користування, шляхом передачі автодоріг  місцевого значення до сфери управління місцевих органів виконавчої влади.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!