"Газпром" заявив про незданість задовольнити попит в ЄС

Четвер, 18 вересня 2014, 10:04

Найбільший у світі виробник газу Газпром повідомив у середу, що знижує прогноз видобутку газу і виробництво в 2014 році, не маючи можливості задовольняти потреби Європи в додаткових обсягах палива.

Про це повідомляє "Reuters".

Проте експортер зможе виконати заявки на збільшення поставок від європейських клієнтів по мірі зростання запасів газу в підземних сховищах Європи, що належать "Газпрому".

Словаччина, Польща, Румунія і Австрія у вересні скаржилися на скорочення потоків газу з Росії, яка, відключивши газ Україні за борги, викликала у клієнтів з ЄС побоювання в тому, що постачання палива на захід можуть бути зупинені, як це було в 2006 і 2009 роках.

"Газпром здійснює стабільні добові поставки європейським споживачам, ми повністю йдемо в наших контрактних зобов'язаннях. Мова (в запитах країн ЄС) йшла про так звані додаткові обсяги", - сказав глава Газпрому Олексій Міллер на зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним.

Це ж підтвердив в середу і представник Єврокомісії, який на умовах анонімності повідомив журналістам, що Газпром коригує обсяги поставок, однак не виходить за передбачені контрактами діапазони.

Єврокомісія вважає, що запаси газу в сховищах на сьогодні дозволяють забезпечити попит, однак чиновники ЄС стурбовані подальшим розвитком ситуації.

Газпром обіцяє виконати свої зобов'язання щодо запасів газ: Міллер сказав Путіну, що зараз експортер закачав у свої європейські ПСГ 3,8 мільярда кубометрів і планує закачати 5 мільярдів.

"По мірі накопичення активного газу в наших ПСГ, ми зможемо задовольнити попит наших європейських споживачів", - додав глава Газпрому.

Міллер сказав також, що концерн знизив прогноз видобутку на 2014 рік до 463 мільярдів кубометрів газу.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!