"ПриватБанк" не може відновити роботу в Криму

Вівторок, 25 березня 2014, 19:15

"ПриватБанк" поки не може відновити операції за рахунками і картками своїх клієнтів через відсутність легітимної законодавчої бази, що визначає основи діяльності банківської системи в Криму.

Про це повідомляє прес-служба банку.

Як наголошується, сьогодні на півострові банки не можуть продовжувати працювати в рамках діючого раніше правового поля, а нові законодавчі акти по роботі банків і валютної системи так і не затверджені.

У цій ситуації "ПриватБанк" продовжує працювати в режимі "банківських канікул", не обслуговуючи рахунки своїх корпоративних і приватних клієнтів.

"На жаль, сотні тисяч наших клієнтів виявилися заручниками створеної владою Криму ситуації, коли за численними гаслами та гучними заявами немає ніякої правової бази та чіткого розуміння механізму роботи банківської системи", - зазначає прес-служба.

Також наголошується, що на сьогодні банк не має законних підстав для проведення операцій з рахунками і картами клієнтів, конвертації рахунків і розрахунків у рублях.

Крім того, на півострові не працює система міжбанківських та казначейських платежів, через що нормальна робота банку просто неможлива.

У банку впевнені, що якнайшвидший розгляд парламентами законів про функціонування банківської системи на території Криму дозволить почати розробку процедури роботи банків у Криму вже в найближчі дні.

Крім того, для відновлення роботи банківської системи Криму потрібно в найкоротші терміни вирішити ключові питання підтвердження прав власності на майно, яке виступає в якості застави за банківськими кредитами; питання фінансового обліку банків та оподаткування, а також ще ряд базових питань роботи банківської системи.

"Ми сподіваємося, що після розгляду парламентами спеціальних законів про діяльність банків на території Криму, регулятори як з української, так і з російської сторони зможуть розробити чітку і зрозумілу процедуру роботи банків, яка буде в першу чергу захищати інтереси клієнтів", - йдеться в повідомленні прес-служби.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!