Уряд обіцяє не продавати ГТС

П'ятниця, 14 березня 2014, 15:01

Український уряд може продати найбільшу в країні державну компанію "Нафтогаз України", залишивши в держвласності українську газотранспортну систему.

Про це сказав міністр економічного розвитку і торгівлі України Павло Шеремета в інтерв'ю польському агентству РАР, передає УНІАН.

"Ми ведемо дискусії на тему реформування "Нафтогазу", у тому числі про можливість продажу цього підприємства. Ми не розглядаємо можливості продажу української газотранспортної системи, оскільки це заборонено чинним законодавством", - сказав він.

Міністр зазначив, що українська держава практично "вичерпала" свої можливості з приватизації держкомпаній.

"Не залишилося дуже багато того, що можна приватизувати. У нас є список компаній, які не можна продавати, і ми пропонуємо його скоротити. Мі ведемо дискусії з цього приводу", - сказав Шеремета, відмовившись надати подробиці.

Як повідомлялося, 3 березня прем'єр-міністр Арсеній Яценюк у ході засідання Європейської бізнес-асоціації заявив, що Кабінет міністрів розглядає можливість приватизації держпідприємств енергосектора на прозорих аукціонах.

За його словами, приватизація "Чорноморнафтогазу" та інших компаній, які є частиною "Нафтогазу України", сприятиме подоланню корупції в енергосекторі.

Крім того, прем'єр зазначив, що НАК "Нафтогаз" на сьогоднішній день є "вантажем для бюджету і непрозорим монстром".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"