"Газпром" очікує зниження експортних цін на газ

Четвер, 9 січня 2014, 14:35

Бюджет "Газпрому" на 2014 рік розрахований з урахуванням того, що середня ціна на газ для країн далекого зарубіжжя знизиться з 387 до 372 доларів за 1 тис. куб. м.

Про це заявив в інтерв'ю журналу "Газпром" заступник голови правління, начальник фінансово-економічного департаменту "Газпрому" Андрій Круглов, пишуть "Весті.Економіка".

"Зокрема, проект бюджету на 2014 рік сформовано виходячи з припущень, що вартість нафти марки Urals зменшиться на 4 долари за барель і складе 101 долар (за барель - ред), курс долара США досягне 33,4 руб., середня контрактна ціна реалізації газу в країни далекого зарубіжжя знизиться з 387 до 372 доларів за 1 тис. кубометрів", - зазначив Круглов.

При цьому середня ціна на газ для споживачів у Росії збільшиться на 273 руб. за 1 тис. куб. м.

"Газпром" вважає, що сприятлива ринкова обстановка і строгий контроль за операційною діяльністю дозволять збільшити EBITDA до кінця 2013 року приблизно на 10% до 55 млрд доларів.

"Завдяки високим фінансовим результатам протягом останніх трьох років "Газпром" входив до трійки найбільших світових компаній з чистого прибутку. Припускаю, що і за результатами цього року "Газпром" знову опиниться серед світових лідерів", - пояснив Круглов.

У 2013 році "Газпром" тільки з видобутку газу виплатить до бюджету країни в якості податків 1,2 трлн руб. У 2014 році показник може становити 1,3 трлн руб.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!