Запрошуємо на перший за час великої війни Банківський форум

Morgan Stanley побачила покращення в платіжному балансі України

Субота, 1 червня 2013, 15:59

Перша частина 2013 для платіжного балансу України виявилася кращою, ніж очікувалося, виходячи з тенденцій 2012 року.

Таку думку озвучив глава представництва Morgan Stanley в Україні Ігор Мітюков під час круглого столу "Які резерви має Україна для отримання фінансової стабільності і відновлення економічного зростання", пише ZN.UA.

"Резерви поводяться краще, ніж прогнозувалося. Це в основному пов'язано з тим, що ринки запропонували Міністерству фінансів досить хороші умови і досить великий обсяг ресурсів для запозичень. Плюс до цього відбулося істотне поліпшення дефіциту поточного рахунку, який до цих пір залишається дефіцитним. Але розміри цього дефіциту в 1 кварталі 2013 року скоротилися на 14%", - зазначив фінансист.

За його словами, дефіцит торгового балансу зменшився на 21%. Є певні тенденції, які дозволяють Мінфіну і НБУ відчувати себе досить впевненно.

Реклама:

На думку Мітюкова, Україні слід наполегливо поліпшувати стан торговельного балансу, хоча в цілому позитивні напрацювання в цьому напрямку є. Так, якщо в 2004 році частка АПК в експорті України становила 11%, то минулого року - 24%.

Експерт відзначив і про необхідність подальшого зниження споживання газу (у порівнянні з 2008 роком, воно зменшилося на 23%, минулого року - на 7%).

Зі свого боку директор Генерального департаменту грошово-кредитної політики НБУ Олена Щербакова повідомила, що за підсумками 4 місяців платіжний баланс буде зведений з профіцитом.

При цьому представник НБУ звернула увагу на залежність української економіки від світової.

За словами Щербакової, зниження попиту на міжнародних ринках на вітчизняний експорт спонукає вітчизняну економіку перебудовуватися. І процес такої адаптації досить непростий.

"Якщо брати в цілому платіжний баланс, то багато чого буде залежати від капітального рахунку та поведінки корпоративного сектора, банків, уряду на внутрішньому ринку. Якщо Мінфін буде в змозі обслужити і рефінансувати борги, ситуація буде збалансована. Крім того, стан готівкового ринку валюти говорить про те, що населення трохи переорієнтувалася в бік заощаджень у гривні", - додала Щербакова.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: