У Клименка пропонують підвищити вартість акцизних марок

Понеділок, 4 лютого 2013, 17:48

Міндоходів пропонує ввести акцизні марки нового зразка з трирівневим захистом від підробки та підвищити вартість вже існуючих.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби міністерства, розміщеному на сайті ДПС.

Згідно з повідомленням, це передбачено проектом постанови Кабміну "Деякі питання маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів".

"Міндоходів пропонує підвищення вартості акцизних марок, оскільки розмір плати за них не збільшувалася з 2008 року, в той час як виробники підняли ціни на свою продукцію за цей час у кілька разів", - йдеться в повідомленні.

У міністерстві підкреслюють, що мінімальна ціна на горілку в 2008 році становила 14 гривень, а в 2013 році - 30,1 гривень. Середня ціна сигарет з фільтром у 2012 році складала 9,43 гривень, що у порівнянні з 2008 роком більше в 2,8 рази (3,34 гривень).

У Міндоходів очікують, що прийняття проекту постанови забезпечить ефективний державний контроль за обігом підакцизних товарів і своєчасне надходження коштів до держбюджету від сплати акцизного податку.

"Введення нових марок є одним з етапів створення комплексної системи обліку обороту алкогольних напоїв і тютюнових виробів. Система буде контролювати торгівлю підакцизними товарами на всіх етапах - виробництво, оптові поставки, роздрібний продаж", - йдеться в повідомленні.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"