"Валютники" зможуть уникнути кримінальної відповідальності

Четвер, 22 листопада 2012, 09:24

Якщо співробітники правоохоронці почнуть залучати людей, що обмінюють валюту на вокзалах, біля обмінних пунктів, до кримінальної відповідальності, більшість громадян зможуть її уникнути.

Відповідно до ст. 212 і 212-1 Кримінального кодексу, умисне ухилення від сплати податків і зборів карається штрафом, тільки якщо зазначені дії призвели до ненадходження до бюджетів чи державних цільових фондів коштів в "значних розмірах", пише "Комерсант-Україна".

Це сума, яка в тисячу і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Тобто до кримінальної відповідальності призведе несплата збору від продажу валюти на суму від 17 тис гривень.

Щоб виникала необхідність у сплаті такого податку, потрібно продати на чорному ринку валюту на суму від 13,8 тис доларів.

Операції на меншу суму, згідно КК, не підпадають під дію норми, яка передбачає відповідальність за ухилення від сплати податків.

При цьому згадані статті КК не передбачають покарання у вигляді позбавлення волі, а максимальний штраф становить 425 тис гривень.

"До кримінальної відповідальності обмін невеликих сум не приведе, оскільки повинні бути виконані всі вимоги, зазначені в КК", - відзначає радник практики вирішення спорів юрфірми Integrites Анна Тищенко.

Нагадаємо, Нацбанк очікує ухвалення законопроекту, який дозволить залучати громадян до кримінальної відповідальності за спробу продати готівкові долари або євро на тіньовому ринку.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"